Ako si vypracovať telo za jeden mesiac

Jedzte správne množstvo jedla v správny čas

Zdravé jedlo predchádza zdravému telu. Vyberte si správny druh jedla na jedenie v správnom čase, aby ste ihneď doplnili stratené živiny a udržali telesný tuk na požadovanej úrovni. Bielkovina je najdôležitejšou živinou potrebnou na budovanie svalov a musí sa konzumovať skoro ráno, medzi jedlom a pred a po cvičení. Cvičenie musí zahŕňať celodenný tréning a kardio cvičenie www.vlastab.sk/co-urobite-pre-svoju-postavu/. Hľadáme spôsoby, ako budovať svaly bez návštevy fitka a beh je vhodný ako kardio cvičenie a zároveň ako cvičenie pre celé telo.

svaly

Vyvážená strava

Aj keď je bielkovina dôležitou živinou, musíte tiež prijať potrebné množstvo sacharidov, vitamínov a minerálov. Jedzte tri jedlá denne zložené z ¼ z bielkovín, ¼ zo sacharidov vo forme celozrnného chleba napríklad, 1/8 nech tvorí ovocie a zvyšok zelenina pre zabezpečenie vitamínov a vlákniny. Medzi jedlami si doprajte snack v podobe potravín bohatých na bielkoviny, napríklad pohár mlieka, kus syra alebo ovocné tyčinky a skúste ovocie namiesto čipsov, hranolčekov a iných spracovaných potravín. Dobré jedlo v kombinácii s hodinovou intenzívnou fyzickou aktivitou, ako je beh, plávanie, chôdza a ďalšie kompletné telesné cvičenie vám pomôže s budovaním svalov aj bez telocvične.

chůze

Chôdza je skvelý tréning svalov

Ak ste nikdy predtým necvičili a hľadáte spôsob, ako si vypracovať telo doma bez návštevy telocvične, môžete začať s rýchlou chôdzou. Prvý deň sa prejdite pätnásť minút. Na tretí deň prechádzku predĺžte na dvadsať minút. Kráčajte v tempe. Nezabudnite pri tom dýchať. Na štyri vdychujete a na šesť vydychujete. Ako sa váš dych spomaľuje, ste uvoľnenejší a spaľujete viac kalórií. Dávajte pozor na dýchanie počas vašej rezkej chôdze, aby ste z toho vyťažili čo najviac. Do konca mesiaca vyrysujete svoje svaly a tiež predĺžite prechádzku na jednu hodinu. Vaša výdrž bude lepšia a budete môcť bežať s ľahkosťou.