Bulharský lev ako skvelá dovolenka

Od prijatia eura na Slovensku ako oficiálnej štátnej meny prešiel od roku 2009 určitý čas a na túto menu sme si zvykli, zvlášť, ak sme obklopení ďalšími štátmi, ktoré uznali euro za svoje štátne platidlo. Nemusí to však platiť vo všetkých európskych krajinách. Napríklad ak si za svoju dovolenkovú destináciu zvolíte Bulharsko, treba sa pripraviť na platbu bulharskou menou, leva. Zaujíma vás viac? Ide o menu s bohatou históriou a zobrazením kráľa ríše zvierat – leva. Lev má skutočne rozmanitú symboliku v dejinách, zobrazuje silu, moc a vznešenosť, je to skutočne kráľovská mena. Leva ako štátna mena je v Bulharsku od 19. storočia, konkrétne od roku 1881.

Bulharsko

Viaže sa ku konkrétnej historickej udalosti vyhlásenia nezávislosti Bulharska, keďže dovtedy bolo Bulharsko pevnou súčasťou takzvanej Osmanskej ríše, dnešného Turecka. Výmena meny môže byť súčasťou vášho cestovného poistenia, ktoré za vás rado zariadi AXA. Historické mince boli najmä zo zlata a striebra, dnes nachádzame predovšetkým papierové bankovky a zliatiny kovov. Pred cestou do Bulharska je rozumné pripraviť sa na inú menu a využiť napríklad zmenárne, na mieste skôr banky, ktoré sú overeným zdrojom. Dávajte si pozor na pouličné výmeny, ktoré sú podozrivé, aby ste o svoje finančné prostriedky napokon neprišli. Ostražitosť je namieste.

mena

Bankovky by mali byť v neporušenom stave, inak môže byť problém s ich zámenou. Je pravdepodobné, že Bulharsko v budúcnosti zavedie euro ako svoju stálu menu, momentálne je to však len v štádiu rokovania. Výhodou dovolenky v Bulharsku je jednoznačne pomerne dobré nízko nákladové ubytovanie. Čo sa týka prírodných krás, taktiež si prídete na svoje, najmä čo sa týka možnosti nádherných pláží. V Bulharsku vás čaká lacná, ale kvalitná dovolenka, týka sa to nielen ubytovacích a reštauračných služieb, ale aj nákupu bežne dostupných potravín. Rozhodne pri plánovaní môžete využiť naše cestovné AXA poistenie, s ktorým váš pobyt bude bezpečný, príjemný a jednoduchý.