Zaujímavé dokumenty na internete


Ak sme si chceli oddýchnuť pri obrazovke, no zároveň sa  dozvedieť i niečo z histórie či súčasnosti, zvolili sme si TV program, na ktorom šiel momentálne nejaký zaujímavý dokument. Doba však pokročila a my máme pripojenie na internet a s ním i prístup k www stránkam, pomocou ktorých nájdeme veľké množstvo dokumentov a to na rôzne témy.  Témy sú rozsiahle. Od väzenských gangov, cez videohry až po Stalina. Je super, že každý dokument máme na dosah pomocou kliknutia na myš. Keďže je výber pestrý, podelím sa s vami  dokumenty, ktoré som videl a zaujali ma. Následne si ich môžete skúsiť pozrieť i vy.
práce matky a dcery

  Sex Pistols: Děs a běs

Tento dokument nie je o žiadnej sexuálnej pomôcke. Sex Pistols je názov revolučnej anglickej punkovej hudobnej skupiny, ktorá bola populárna koncom sedemdesiatich rokov. Aj pokiaľ sa neradíte k fanúšikom punku, aj ak ho nenávidíte, tento dokument je zaujímavý i pre vás. Je to viac, než len hudobný dokument. Táto kapela je viac, než len hudobná skupina. Táto kapela spojila postoj a názor spolu s hudbou. Započúvať sa do ich textov a vidieť ich koncert je zaujímavým momentom, ktorý oslovil mnohých ľudí. Budete ich obdivovať, budete ich nenávidieť, ale určite si túto kapelu a tento dokument navždy zapamätáte.

Skinhead Attitude

Označenie skinhead sa v našich okolitých krajinách stalo synonymom rasistu. Sme však na omyle. Po svete existuje veľa skinheadov, ktorí rasizmus nenávidia, alebo sa s ním nestotožňujú. Existujú skupiny skinheadov, ktoré proti rasizmu a nacizmu bojujú a to fyzicky i slovami. Neveríte? Tento dokument vás o tom presvedčí. Pojednáva o rasových a nenávistných vraždách nacistických skupín, no pojednáva i o boji a postoji takzvaných SHARP / Skinheads Against Racist Predjuctions/, teda skinheadoch proti rasovým predsudkom, ktorí z touto tou prvou, nacistickou skupinou, vedú dlhoročný boj.
skinhead u zdi

Jonestown- Život a smrt v Chrámu lidu

Koncom sedemdesiatich rokov obletela celý svet správa o hromadnej samovražde v nezávislej zemi Jonestown. Doteraz sa o nej vraví ako o najväčšej rituálnej samovražde, pričom tento dokument sa vysiela ešte i dnes. Jonestow bolo nezávislé územie, ktoré založil Jim Jones. Chcel žiť mimo amerického systému, preto založil túto zem, kde vládlo kresťanstvo spojené s marxizmom, komunizmom. Po určitých nejasnostiach a vraždy amerického kongresmana v tejto zemi, prichádza vec riešiť vláda USA. No už je neskoro. Všetci sú mŕtvi. Rozhodli sa zomrieť dobrovoľne, alebo ich k tomu charizmatický komunista Jim Jones donútil?

Www