Z ktorej planéty pochádzajú muži a z ktorej ženy ?

Modelová situácia – Žena na kávičke s priateľkou (alebo aj pri poháriku)
Ženy…stretnú sa pri kávičke a už začnú nekonečné rozhovory s komentármi :“Všetci muži sú rovnakí“,“ Nechápe ma“,„Vôbec nevie o čom hovorím“, „Nepočúva ma a odpovedá mi na niečo úplne iné“ atď, atď… Kamarátky pritakávajú, že u nich doma sa deje to isté. Že akoby ony “točili“ o koze a muž o voze.
šepot tajemství
Túto tému rozvíjajú do detailov, gestikulujú, rozčuľujú sa, ba až hysterizujú, po 2 hodinách sa zdvihnú zaplatia účet za kávu a bez toho, aby sa niečo zmenilo sa poberajú domov. Vlastne niečo sa pre ne zmenilo – vyrozprávali sa – a to bolo to, čo potrebovali…

Modelová situácia – Muž s priateľom pri poháriku (alebo aj na kávičke)
Muži…stretnú sa pri poháriku. Porozprávajú sa čo nové v práci, o politike, o počasí, čo nové doma, pár vetami, priamymi, krátkymi vetami. Ak je to u nich doma napäté, začnú o tom rozprávať s kamarátom, až keď to treba riešiť, resp. tým, že sa mu zdôveria, žiadajú ho tým o radu.

Spoločne preberú pár alternatívnych riešení problému, zaplatia si ďaľšie kolo a potom spokojne odchádzajú domov. Zmenilo sa to, že domov sa vracajú s nejakou nádejným riešením, ako riešiť situáciu.

A toto je ten rozdiel…. Ženy sa potrebujú z problémov vyrozprávať, muži rozprávajú o problémoch až vtedy, keď ich treba riešiť a nájsť nejaké riešenie….

Je to len banálny príklad o tom akí sme rozdielny a na to, aby sme si nepripadali ako z inej planéty, treba upustiť od názoru, že všetci musia mať to isté zmýšľanie ako my. Nemusíme s názorom toho druhého súhlasiť, stačí si ho len vypočuť. Možno pravda a riešenie sa skrýva práve medzi týmito dvomi rozdielnymi postojmi.
zamilované objetí
Ak Vám Vaša žena začne o niečom rozprávať, neprerušujte ju, nechajte ju, nech Vás sama dovedie k tomu, v čom je problém. Nenavrhujte jej hneď riešenia, možno sa potrebuje len vyrozprávať a popri tom riešenie nájde sama. Ak Vám o niečom začne rozprávať Váš muž, sledujte kam tým mieri a čo Vám chce navrhnúť.

John Gray to úsmevne opisuje vo svojej knihe : Muži sú z Marsu, ženy z Venuše, ktorá vysvetľuje, že práve preto sa chováme úplne odlišne. Je to len jeho subjektívny pohľad, treba to brať s humorom. Nevieme, ktorá planéta by nás skutočne s našim zmýšľaním poňala pretože niektorí ľudia nám pripadajú, že nie sú ani z Marsu, ani z Venuše, ale že padli rovno z Mesiaca :D.