RENAULT GrandCoupé


Aj napriek tomu, že Slovensko nie je práve vozidlám v prevedení sedan nijak moc
naklonené a uprednostňuje hlavne verziu kombi, je práve Renault automobilkou, ktorá vie aj na slovenskom trhu sedany predávať. Model Fluence už nie je v ponuke Renaultu, a tak sa ponúka myšlienka, že práve tento model GrandCoupe by mohol absenciu sedanu nahradiť.
 automobil sedan
–        Trojpriestorový kompaktný sedan spočívajúci na karosérii CMF C / D a skosenej zadnej časti pôsobí skôr ako kupé, čomu zodpovedá aj jeho názov.
–        Ale ani prívlastok grand nie je v názve náhodný. Model GrandCupé svojou dĺžkou 4 632 mm presahuje aj verziu kombi.
–        Predstavovaný model vozidla tak samozrejme ponúkne oveľa viac priestoru a jazdného komfortu pre cestujúcich.
–        Veľkorysý je aj batožinový priestor s objemom 550 litrov patriaci k najväčším v danom segmente. Ten sa navyše dá otvoriť jednoduchým pohybom nohy pod zadným nárazníkom.
renault twingo
–        Model vozidla je skvelý pre dlhšie cesty a mohol by tak zaujať napríklad obchodných cestujúcich a podobne.
–        Skvelí je aj head-up display s ukazovateľom čítania dopravných značiek, navigácie, so systémom sledovania mŕtveho uhla, adaptívnym tempomatom, automatickým prepínaním diaľkových svetiel, vyhrievanie sedačiek vrátane volantu, masážne sedadlo s tromi druhmi masáže pre dlhé cesty, parkovacia kamera s inteligentným parkovacím asistentom, ktorý vie zaparkovať ako pozdĺžne, kolmo tak aj v šikmom uhle. Palubná doska je vybavená dvoma výstupmi USB, kde v jednom môžeme prehrávať hudbu a v druhom nabíjať mobilný telefón.
–        Veľkú pochvalu si zaslúži bezkľúčové otváranie vozidla, kedy kľúč v podobe karty stačí mať len vo vrecku, taške alebo kabelke. Pri priblížení sa k autu sa dvere sami odomknú.
logo Ranaultu
–        Najsilnejší motor na naftový pohon je jednotka 1,6 Energy dCi 130 k, s veľmi tichým chodom a s šesťstupňovou prevodovkou.
–        Spotreba je veľmi prívetivá na tak silný motor, po meste by mala byť 6,5 litra na sto kilometrov a mimo obce okolo 5,5 litra na sto kilometrov.
–        Najlacnejší model v prevedení štandard začína na 12 000 Eurách a už spomenutí najsilnejší naftový motor začína na 18 000 Eurách.