Výhody a nevýhody hypotekárneho úveru


Hypotekárny úver všeobecne slúži na zaobstaranie si vlastného bývania prostredníctvom kúpy konkrétnej nehnuteľnosti, či už je to vlastný byt alebo dom. Bývanie je totiž základnou ľudskou potrebou bez ktorej sa nedá existenčne fungovať.
znak dolaru v domě
Pre mladých ľudí je zaujímavé a v istom životnom období aj potrebné a nevyhnutné, aby si zaobstarali a investovali do svojho vlastného bývania podľa konkrétnych osobných predstáv. Niekto preferuje bývanie v byte a iný chce zase postaviť si dom podľa svojho vkusu a želania.

Princíp hypotekárneho úveru spočíva v priamom naplnení tejto životnej potreby a želania konkrétneho jednotlivca alebo rodinného spoločenstva. Jeho získanie nie je jednoduchou záležitosťou, ale na druhej strane nie je to vec nereálna, keďže ide o bežnú prax, čo sa týka nadobudnutia vlastnej nehnuteľnosti.
 tok peněz

Výhody

ü  Pomerne dobrá dostupnosť.
ü  Výhodnejšie podmienky pre mladých ľudí do 35 rokov, kde tento typ financovania vlastnej nehnuteľnosti podporuje svojimi príspevkami štát (aj keď nie je jasné, či to tak bude v budúcnosti).
ü  Možnosť dohodnúť sa s bankou na konkrétnych podmienkach.
ü  Možnosť fixácie úrokovej sadzby na určité časové obdobie.
ü  Individuálny prístup banky ku každému klientovi podľa jeho finančných možností a podľa jeho potrieb.
 

Nevýhody

§  Dlhá doba jeho splácania, keďže finančné možnosti klientov sú zväčša značne limitované.
§  Záložné právo banky k nehnuteľnosti.
§  Úroky, ktoré tvoria pomerne veľkú položku k istine.
§  Riziko zvýšenia úrokovej sadzby pri pohyblivom variante.
§  Riziko možných problémov vo svojich finančných možnostiach.
 procentuální srovnání
Tak ako každá vec v živote, aj hypotekárny úver má svoje konkrétne výhody a nevýhody. Ide o to, aký typ nehnuteľnosti chceme získať, pričom od toho sa odvíja jej hodnota. Zároveň musíme brať do úvahy svoje finančné možnosti a podľa týchto faktorov sa rozhodnúť aký typ hypotekárneho úveru si chceme zabezpečiť.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup