Vlnené ponožky z ovčej vlny

Vlnené ponožky sú prírodným produktom, práve vďaka vlne, ktorá pochádza zo živých ovečiek, takže je ekologická, neškodí životnému prostrediu a vďaka tomu, že ovciam rastie počas celého roka aj znovu obnoviteľná. Kvalitný výrobcovia vlnených produktov ich vyrábajú iba pomocou klasického strihania vlny z oviec, bez toho aby ich zabíjali alebo im nejakým iným spôsobom ubližovali. Medzi úžasné vlastnosti vlnených ponožiek z ovčej vlny primárne, môžeme zaradiť jej schopnosť udržiavať teplo a regulovať ho takým spôsobom, že nevzniká zbytočne až prílišné zohriatie. Jej ďalšou super vlastnosťou je schopnosť vstrebať mokrosť, vďaka čomu aj napriek navlhnutiu dokáže stále udržiavať dostatočnú teplotu bez toho, aby človek cítil nepríjemnú vlhkosť. Dokonca vlna sa po kontakte s vlhkosťou stáva ešte hrejivejšou.

ovcia vlna

Čo sa údržby vlnených ponožiek týka, nie je nutné ich moc často dávať do pračky, jedine v tom prípade, ak by boli naozaj veľmi špinavé. Vlna sa vie vyčistiť aj sama alebo prípadne vlnené produkty, teda najmä oblečenie z nej, umiestnite von na svieži vzduch (napríklad ich môžete rozvešať na vonkajší vešiak na bielizeň) ideálne ak sú práve chladnejšie mesiace a objavil sa vonku prvý jemný mráz. Po nejakom čase vonku, sa spustí automatické čistenie vlny, ktoré sa spúšťa pri jej kontakte s vodou, či vlhkosťou a neucítite potom žiadne spotené ani iné nepríjemné pachy.

vlnené ponožky

Vlnených ponožiek je na trhu množstvo druhov, v rôznych farebných prevedeniach, pre mužov, ženy aj deti. Hodia sa najmä do zimných, mrazivých a chladnejších mesiacov, na lyžovačku, či zimnú alebo neskorú jesennú turistiku, prechádzku alebo vykonávanie nejakej športovej aktivity. Pokojne si ich však môžete obliecť aj ku každodennému oblečeniu, pretože kvôli materiálu z vlny sú neuveriteľne komfortné a príjemné na dotyk, takže vďaka nim budú chodidlá nie len v teple, ale aj v maximálnom pohodlí.