Ako si zvýšiť sebavedomie?

Sebavedomým šťastie praje tak ako v osobnom, tak aj v pracovnom živote. Pri stretnutí s nimi máte pocit, že ich prvý dojem trvá večne – vedia sa prezentovať, „predať“ sa, akoby vám čítali myšlienky, no to len lepšie chápu svojich komunikačných partnerov a zvyšujú kvalitu vzájomných interakcií. Je za tým ich vlastný potenciál alebo veda? Oboje!

Sebavedomo vystupujeme už pred zrkadlom

To je tá najzákladnejšia, ale aj najdôležitejšia metóda pre lepšie sebavedomie. Len vy sami ste strojcom vlastného šťastia, preto dbáte o svoju vizáž a financiami na to nešetríte. Celý tento proces ale nekončí len pri hygiene a modernom obliekaní. Treba sa zamerať aj na kozmetiku, vedieť sa orientovať v parfumérii, v trendy účesoch, viesť zdravý životný štýl a udržiavať si peknú postavu. Máte to zvládnuté?

nvw04i1qk2epiu1

Učíme sa od autorít

Teraz prechádzame od formy k obsahu a začíname prehlbovať svoje vedomosti. Možností je veľa, využijeme napr. e vzdelávanie v originálnych kurzoch o sebareflexii a efektívnej medziľudskej komunikácii. Pozor ale, kurzy môže prebiehať odlišne vzhľadom na váš osobnostný profil, mieru empatie a citlivosti k ostatným.

Po prvých diskusiách vám môžu ponúknuť niektoré zo špecifických školení. Sebavedomie je totiž ten najvyšší level, ako vystupovať a reagovať v spoločnosti. Zatiaľ čo jedným prinesie úspech už samotný kurz interpersonálnych zručností, iným sú odporúčané školenia aj o asertivite pri zvýšenej citlivosti a hanblivom správaní. Po jednom školení ešte ale nemusíte vedieť, ako eliminovať stres. Tak vás v sebavedomom vystupovaní budú naďalej brzdiť toxické vzťahy, stres a nízka emočná inteligencia.

Interpersonálne zručnosti sa získavajú postupne, od vlastnej disciplinovanosti, cez úctivú komunikáciu až po pôsobivé behaviorálne vystupovanie.
Nech ste v akejkoľvek fáze, držíme vám palce na ceste za vlastným sebavedomím!