Najkvalitnejšie taštičkové pružinové matrace.

Dnes medzi najpredávanejšie matrace patria penové matrace a pružinové matrace. Existuje celý rad penových matracov, keďže neustále vznikajú nové penové materiály a následne ich vzájomnou kombináciou je možné docieliť výrobu nekonečného množstva rôznych matracov. Výrobcovia tak reagujú na individuálne požiadavky klientov, ale často ide iba o reklamné triky ako na novinky prilákať nových zákazníkov. Trochu inak je to u pružinových matracov. Možno by sa mohlo niekomu neznalému zdať, že pružinové matrace sú akýmsi prežitkom, ktorý sa vyrába už iba z nejakej nostalgie za starými časmi. No pri pohľade na ceny niektorých typov pružinových matracov môžeme ostať stáť veľmi prekvapený s otvorenými ústami. Ide totiž o veľmi drahé a kvalitné matrace.

matrac na posteli

Pružinové matrace delíme na klasické pružinové a taštičkové. Tie klasické voláme aj Bonnell pružinové matrace, keďže obsahujú klasické veľké pružiny. Aj tieto sa vyznačujú niektorými vlastnosťami, ktorými tromfnú aj veľké množstvo penových matracov. Sú žiadané hlavne kvôli svojmu výbornému odvetrávaniu vlhkosti, takže sú vhodné pre alergikov. No veľký záujem dnes vyvolávajú taštičkové matrace. Tieto matrace obsahujú veľké množstvo malých pružín, pričom každá z nich je zabalená osobitne do tkaniny. Táto pôsobí na tieto malé pružinky ako taštička, preto aj tieto matrace dostali názov ako taštičkové.

posteľ v spálni

Taštičkové matrace sú pomerne drahé no aj veľmi kvalitné. Na rozdiel od Bonellových matracov o nich môžeme hovoriť, že sú ortopedické. Každá z malých pružín, ktorých môže byť v matraci aj 200 kusov, je nezávislá od ostatných a dokáže sa krásne prispôsobiť požadovanému tvaru ľudského tela. Takto sa dokonale prispôsobí chrbtici. Malé pružiny rôznej tuhosti môžu byť vyskladané podľa hmotnosti človeka v rôznych zónach matraca, takže sa dosiahne efekt takmer dokonalého ortopedického matraca. Takéto matrace sú navyše zdravšie oproti konkurencii a majú vysokú životnosť.