Užitočné funkcie Google

Funkcie nájdete pod vyhľadávacie pole, posuvaním z prava do ľava. Na PC v pravom rohu, kliknutím na viac.

tablet
 
Vyhľadávanie kníh:
Obsahuje viac funkcií. Môžete nájsť obľúbenú knihu, vyhľadávať medzi riadkami knihy, sťahovať, vyhľadávať texty odkazov, vytvárať vlastnú knižnicu s vašimi obľúbenými, potrebnými knihami.
Správy / news:
Nájdete nové a historické archívy. Služby: vytváranie vlastnej časovej osi, vyhľadávanie konkrétneho časového obdobia, sledovanie ako sa menili názory atď.
Filmy
Môžete rýchlo zistiť informácie o filme, čítať recenzie filmov, časy premietania filmov, miesta divadla a dokonca aj filmové udalosti. Stačí zadať názov filmu, a Google vám zobrazí žiadané informácie.

prohledávač

Google Mapy
Používajte nielen na nájdenie lokality a trasy. Nielen firmy na mape, ale sledujte svetové udalosti. Zobrazenie satelitné, automapa alebo hybridné. Nastavenie trasy: cesty bez spoplatnenia, prechodné mestá, kratšie alebo rýchlejšie trasy.
Google Earth
Vyhľadávanie pomocou geografických záberov po celom svete. Google Earth je výkonný zobrazovač satelitných snímok, máp, terénu, 3D budov a ďalšie.
Prekladač
 Môžete vyhľadávať frázy a preložiť ich, preložiť bloky textov, zobraziť stránky vo vašom jazyku. Automatické rozpoznávanie jazyku: nemusíte hľadať jazyk textu.
Čísla
Od roku 2010 je funkcia bola odstavená kvôli veľa žiadostí o zrušenie. Na zistenie telefónneho čísla potrebujete: celé meno, PSČ. Napríklad: Janko Hraško, 987 65. Na stránkach napr.:
Infolinka1181.sk, Zlaté stránky, atď.
Definícia
Pomocou Definície zistíte jednoducho čo slovo znamená: napíšte do pole, a okamžite sa zobrazia s definíciami spolu so súvisiacimi témami a možnými významami.
Skupiny
Nájdete diskusiu skoro o všetkom, od rodičovských tém až po najnovšiu komiksu, a témy v politike.

gogle

Video
Tu nájdete filmy, dokumenty, videá, prejavy, karikatúry, správy a oveľa viac.
Vyhľadávanie obrázkov
Obrázky každého druhu; inzerátov, albumy, ľudí, produkty atď. Bezpečné vyhľadávanie: prijateľné obrázky pre rodinu s malými deťmi. Rozšírené vyhľadávanie zabezpečuje vyhľadávanie obrázkov čo najpresnejšie.
Site / siete
Pomocou služby môžete nájsť v rámci lokality viac. Napríklad, ak ste písali: ta3.sk voľby, dostanete všetky informácie o voľbách.
Travel Search
Plánovanie trasy: svoje mesto a destinácie: Bratislava do Mníchov, a zobrazia sa ceny, dostupnosť letov. V prípade hotelov zadaním názvu destinácie. Napr.: hotely Mníchov.
Stav odletu: názov leteckej spoločnosti a číslo letu, napr.: wizzair 1309.
Letiskové situácie: Zadajte trojpísmenový kód letiska: letisko pdx.

Počasie
vyhľadajte počasie kdekoľvek na svete jednoducho a rýchlo. Stačí zadať názov mesta, kde sa nachádzate, alebo hociktoré. Napr.: počasie Bratislava.
Finance
Môžete použiť na výskum a  informácie o trhu, sledovať finančné správy a ďalšie užitočné informácie o financií.
Kalkulačka
Zadajte matematické rovnice do vyhľadávacieho poľa, napríklad 2 (4 * 3) + 978 = . Servery rýchlo vykonajú potrebné výpočty, a poskytnú vám výsledky.

Www