Kvetináč na štyri netradičné spôsoby

  1. Vtáčia búdka alias črepník

Vtáčiu búdku si môžete kúpiť, alebo vyrobiť sami. Môžete použiť akýkoľvek materiál. Staré dosky, drevené polienko, konáre, alebo pokojne plastovú fľašu. Črepník do vtáčej búdky zakomponujete tak, že na jej vrchnej časti vytvoríte priestor na hlinu. Ak budete búdku vyrábať klasicky, teda zbijete štyri dosky do tvaru malého domčeka, strechu umiestnite nižšie. Bočné steny tak vytvoria okraje črepníka. Keďže vtáčie búdky využívame najmä v zime, je dobré do nich vysadiť vždyzelené rastliny. Najkrajší efekt dosiahnete tými popínavými. Ideálny je napríklad brečtan. Ak chcete niečo farebnejšie, môžete použiť iné ťahavé rastliny.
 
kolo

  1. Nefunkčný bicykel

Našli ste v garáži starý bicykel? Nevyhadzujte ho. Použite lak na kov, alebo ešte lepšie, sprej. Bicykel namaľujte podľa svojich predstáv. Potom drôtom pripevnite rôzne črepníky a nádoby s rastlinami. Váš záhradný dopravný prostriedok vynikne najviac, ak ho zakomponujete do vyššej trávy, kríkov, alebo inej vysokej zelene. Jeho životnosť predĺžite každoročným lakovaním. Odkladanie počas zimných mesiacov pomôže taktiež.
 

gumáky

  1. Gumáky a čižmy

Zničené, roztrhané alebo príliš staré gumáky, taktiež využijete na výrobu kvetináča. Kúpte si farbu na plast, alebo kov a môžete sa pustiť do tvorenia. Na čižmách môžete vytvoriť rôzne tvary pomocou šablón , alebo zvoliť abstraktné umenie. Ak nechcete, aby vo vašej záhrade príliš kričali, nechajte ich v pôvodnom stave. Aj takto vyzerajú veľmi pekne. Keď gumáky nie sú deravé, urobte na ich spodok zopár otvorov kvôli odtekaniu vody. „Črepníko- gumáky“ umiestnite pohromade, alebo jednotlivo. Záleží to iba na tom, ako výrazný doplnok chcete vytvoriť. Maličké, detské gumáčiky, môžete využiť ako črepník v interiéri. Okrem pekného doplnku budete mať milú spomienku na detské časy vašich potomkov.
 budky

  1. Plastové tégliky

Plastové tégliky od jogurtov, či horčice, možno využívate na pestovanie sadeníc. Dajú sa využiť aj na výrobu zeleného závesu. Tento doplnok sa najviac hodí na terasy a balkóny. Na vrchu aj spodku téglika urobte dve dierky a navzájom ich poprepájajte tak, aby viseli nad sebou. Vhodná je jemná retiazka, alebo jutové lanko. Na jednu stranu terasy takto vytvoríte záves so šírkou, akú potrebujete. Do každého téglika potom zasaďte rôzne rastlinky. Vhodné sú všakovaké kombinácie. Do jedného zasaďte skalničku, do druhého bylinky, do tretieho malý kaktus a tak ďalej.