Uvarte si svoje vlastné pivo!

Ach, kto by ho aspoň raz v živote neochutnal. Síce sa medzi nami nájdu asi aj takí ľudia, ale väčšina z vás už určite minimálne niekoľkokrát okoštovala klasický slovenský a český nápoj- dobré pivo. Pokiaľ ste ale skutočným znalcom a milovníkom piva, pravdepodobne ste už mali takúto úvahu: „Čo ak by som si uvaril a ochutnal vlastné pivo?“

pivo

Áno, presne tak! Skutočný pivný gurmán by sa nemal uspokojiť len s tým, že si sadne do krčmy a bude čakať, kým mu niekto načapuje a prinesie pivo, ktoré zas vyrobil a doviezol niekto iný. Síce v pohode môže, nič zlé na tom nie je, ale predsa- Neláka vás tá myšlienka vytvoriť si vlastné pivo a posúdiť jeho kvality? Rovnako tak ako majstra remeselníka tešia jeho vlastné vydarené výrobky alebo napríklad kuchára jeho vlastnoručne uvarené špeciality. Je v tom určitá hrdosť a prirodzená ľudská zvedavosť a potreba pokúšať sa o niečo nové a lepšie. A iste uznáte, že to bude znieť dobre, ak si raz poviete, že „ja som si už raz uvaril vlastné pivo“. A ešte lepšie bude znieť toto tvrdenie, ak sa s ním pochválite pred kamarátmi, známymi alebo rodinou. Alebo dokonca ak im dáte z vášho čarovného nápoja ochutnať.

Pritom asi uznáte, že práve výroba piva je zaujímavejšia, než príprava väčšiny ostatných nápojov. Varenie, chladenie, kvasenie, chmeľovar,… je to celkovo originálny postup. Lenže ako začať? Ako sa len tak pustiť do výroby dobrého piva? V každom prípade vám najskôr odporučím kurz varenia piva.

dvě piva

Nemyslite si ale, že budete len tak postávať s rukami za chrbtom a prizerať sa, ako sa tento nápoj pripravuje. Nie! Čaká vás niečo oveľa zaujímavejšie. Po vašej ruke bude skúsený inštruktor, ktorý vás bude smerovať svojimi radami, ale celú prípravu piva nechá na vás! Takže sa z vás skutočne za 3 – 4 hodiny môže stať profesionálny výrobca piva.

  • K tomu vás čaká aj konzumácia pív a ako darček 2 plné pivné basy s vlastnoručne uvareným pivkom!