Urážlivé a vulgárne komenty


Väčšina mladých užívateľov internetových stránok na čele so sociálnymi sieťami údajne bola a stále je svedkami tkzv. haterských komentov. Slovo hate znamená v angličtine nenávisť, teda vravíme o zlostných a nenávistných komentoch, ktorými niektorí ľudia narúšajú relatívne kľudné diskusie, alebo dokonca šikanujú autora príspevku. Je proti tomu treba zakročiť? A ak áno, tak v akej miere? Je to vôbec reálny problém? K tejto téme majú ľudia viacero postojov.

škareda

K veľkému množstvu príspevkov a to nielen na sociálnych sieťach, majú ľudia možnosť príspevok komentovať, v niektorých prípadoch sa vyvolá vášnivá diskusia. Je pochopiteľné, že pokiaľ nastane diskusia, človekom hýbu emócie a každý chce povedať tú svoju pravdu. Aj pokiaľ nevravíme práve o diskusii, možnosť komentovať nám predsa poskytuje slobodu slova a vyjadrenia názoru, nech je akýkoľvek. Osobne si myslím, že je to dobrá voľba a nie som zrovna z tých, ktorí by chceli názory ľudí utláčať /nech sú akékoľvek/ pretože verím, že každý by mal vyjadriť určitý pohľad na vec. Predsa každý má hlavu a inštikt, kedy vníma veci okolo seba alebo túži po akejsi správnosti. Tento inštikt nemáme len tak náhodou, je samozrejmé že by ho mal každý z nás pravidelne využiť, ale rozumne.

média

Za sympatický postoj, aký sa snažím využívať aj ja, považujem asertivitu. To znamená, jasne prezentovať svoj pohľad na vec a názor ale s tým, aby sme druhého zbytočne neurazili. Vulgarizmy sú takisto zbytočné a sú prejavom zlej slovnej zásoby a privitizmu. Verím, že svoje myšlienky môžeme opísať čo najotvorenejšie, no pritom rozumnou asertívnou cestou. Ak so mnou v tomto bode nesúhlasíte, poviem vám jednu vec.
počítač

•         Dotyčným osobám môžete vravieť aj najväčšiu pravdu sveta, no pokiaľ ich na začiatku urazíte a chováte sa k nim povýšene či s neúctou, automaticky vás prestanú brať vážne. Aj pokiaľ máte pravdu, urazená osoba to nepripustí, skrátka zostanete jej nesympatický a v žiadnom prípade s vami od srdca nebude súhlasiť a ani sympatizovať, nech poviete čokoľvek, aj nech je to na 101 % pravda. Ľudí musíte presvedčiť zaujímavým, úprimným ale slušným, alebo najlepšie dôkazným tvrdením. 

Www