Podnikateľova práca a zodpovednosť


Vlastniť podnik je určite veľká zodpovednosť, ktorá si takisto pýta dávku snahy a námahy. Máme zodpovednosť voči zákazníkom, ale aj voči sebe. Takýto človek je sám sebe pánom, lenže je aj sám zodpovedný za svoj finančný príjem. Nemá s určitosťou dané, aký bude mať plat. O ten svoj plat v podobe výnosu a príjmu si je zodpovedný on sám. Môže to „bačovať“ smerom, kedy zostane doslova zadĺžený, ale môže to dotiahnuť i k celkom slušnému príjmu. Skrátka za svoje živobytie prijal plnú zodpovednosť, nemá zamestnávateľa, ktorý by mu bol povinný mesačne platiť určitú čiastku. Tým pádom svoj finančný neúspech môže zhodiť len na seba, na malý plat od zamestnávateľa sa sťažovať nemôže. Ale tým pádom je to taký spravodlivý spôsob, kedy sme skutočne pravdivo odmenení za ta to, čo a akým štýlom vlastne vykonávame. Máme možnosť využiť svoje myslenie k tomu, aby sme sa zabezpečili. V tej činnosti môžeme využiť viac, než len manuálny pohyb. To je ďalšia výhoda, ktorá je určite mnohým sympatická. Skutočne sa sebarealizujeme.

kontakt

Podnikateľov prejav a výzor v očiach zákazníkov či partnerov
Takýto človek je však odkázaný i na svoj postoj a jednanie z mnohými ľuďmi. Či už sú to zákazníci, alebo potencionálni či oficiálni obchodní partneri, s ktorými si môže vzájomne vypomáhať. Nedá sa priamo rozhodnúť, či je dôležitejší postoj, charakter, alebo vlastnosť vplyvne sa vyjadrovať. Dôležité sú všetky tieto vlastnosti.

oblek

•          Aby sme mali vôbec nejakých záujemcov, musíme vedieť presvedčivo a zaujímavo komunikovať.
•         Aby sme si ich udržali, musíme mať určitý charakter.
•         Aby neboli už vopred odstrašení zlými správami o našej osobe, mali by sme byť rovnako príjemný a vzorný i voči ľuďom, ktorých sa obchod netýka.

podnikatel

Od človeka, ktorý si zvolil životný štýl podnikania, sa zrejme takýto postoj voči osobám celkovo aj očakáva. Nepredstavíme si nejaké hrubého a vulgárneho burana. Ak však „podnikateľ“ má takýto prístup je to chyba a dotyčný by si mal uvedomiť, akú činnosť vlastne vykonáva a čo od neho ľudia očakávajú. Určite neočakávajú hrubý a vulgárny prístup. Za ten si peniaze nezaslúži.