Podlahové vykurovanie ako stvorené pre váš domov

Blížia sa zimné mesiace a s nimi aj dlhé vykurovacie obdobie. Ak rekonštruujete nehnuteľnosť alebo staviate nový dom, určite ste sa už zamysleli nad tým, ako najvýhodnejšie a najúspornejšie priniesť teplo do vášho nového domova. Klasické vykurovanie radiátormi má u nás síce dlhoročnú tradíciu, no dnes si už môžete vybrať z viacerých možností. Počuli ste už o podlahovom vykurovaní? Podlahové vykurovanie je oveľa efektívnejšie ako klasické vykurovacie systémy. Je to moderný a inovatívny spôsob vykurovania a v súčasnosti sa teší veľkej obľube.

dům

Ako funguje podlahové vykurovanie?

Ako už z názvu vyplýva, podlahové vykurovanie sa nachádza pod samotnou podlahou. Je teda spravidla rozložené pod celou obytnou plochou. Takéto vykurovanie je preto veľmi efektívne, pretože vyprodukované teplo je rozložené rovnomerne. Patrí medzi nízkoteplotné vykurovacie systémy, a preto ho nájdeme takmer v každej novostavbe. Inštalácia podlahového vykurovania si vyžaduje ruku profesionála a odborníka. Určite sa do toho nepúšťajte sami, nakoľko kvalita inštalácie potom ovplyvňuje celkovú efektívnosť kúrenia a tiež jeho životnosť. Pod podlahou sú uložené rúrky, ktoré slúžia na vodenie tepla. Podlahové kúrenie si môžeme vybrať buď elektrické alebo teplovodné. Pri teplovodnom podlahovom vykurovaní preteká teplá voda teplovodnými rúrkami a týmto procesom vzniká teplo. Náklady na tento druh podlahové kúrenia sú nižšie ako pri elektrickom kúrení. Využíva sa najmä pri novostavbách domov, ktoré disponujú buď studňou alebo kotlom, ktorý slúži na ohrev vody.

okno

Akú podlahu zvoliť pre podlahové vykurovanie?

Ak ste sa už rozhodli, že podlahové vykurovanie je pre vás to pravé, je potrebné sa tiež zamyslieť nad výberom podlahovej krytiny. Nie všetky druhy podlahovej krytiny sú totiž vhodné pre tento typ vykurovania. Ak milujete drevo, na drevenú podlahu rovno zabudnite. V podstate ide o to, že podlahová krytina musí prepúšťať čo najviac tepla, aby sa dostalo do priestoru. Podlaha s dobrými izolačnými vlastnosťami by teplo udržala pod podlahou, a tak by bolo podlahové vykurovanie neefektívne. Medzi vhodné podlahové krytiny sa radia najmä laminátové podlahy, keramická dlažba či vinylová podlahová krytina.
Zaujalo vás podlahové vykurovanie a chcete o ňom získať viac informácií? Navštívte našu internetovú stránku www.vykurovanie24.sk a prečítajte si oveľa viac o výhodách tohto typu kúrenia. Zakúrte si v domácnosti rýchlo a lacno!