Nepodceňujte bezpečnosť svoju a svojej rodiny, spoľahnite sa na protipožiarne konštrukcie

Kolaudácia každej novostavby je proces, pri ktorom sa zohľadňuje splnenie noriem a zákonov smerom k ich aplikácii na jednotlivé stavebné konštrukcie. Je to dôležité z hľadiska následného bezpečného užívania stavby ako celku. Medzi dôležité patrí dodržiavanie požiarnych noriem pre požiarne uzávery, kam patria dvere, okná, steny a fasády.

fire-1030751_1920

Systémy ALUPROF ponúkajú riešenie ako splniť normy a navrhnúť bezpečné požiarne uzávery protipožiarnych dverí, okien, fasád alebo stien. Ich výrobky majú certifikáty z renomovaných inštitúcií v Nemecku alebo Poľsku. Ponúkajú totiž kvalitné protipoziarne dvere a zároveň moderné produkty z hliníka, ktorý je v súčasnosti vyhľadávaným materiálom na stavbách celého sveta. Navrhujú sa pre jednoduché, ale aj izolačné zasklenie či netypické rozmery, hliník je všestranne použiteľný a žiadna výzva nie je preň prekážkou.

Medzi moderné systémy s protipožiarnou odolnosťou patrí MB-78EI, ktorý sa používa na výrobu dverí a stien s odolnosťou proti požiarom. Je to systém, ktorý umožňuje vyrobiť:

-protipožiarne dvere s PO EI15-EI90

-protipožiarne steny s PO EI15-EI90

-automatické dvere s PO EI15-EI30

-protipožiarne okná s PO EI15-EI90

Táto konštrukcia pozostáva z trojkomorových hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom, stavebná hĺbka dosahuje 78mm a celý systém je zložený z rôznych prvkov, okrem iných aj ohňovzdorných vložiek, ktorých úlohou je dodržať hodnotu požadovanej požiarnej odolnosti až po EI90. Osadiť doň je možné sklo od 8mm hrúbky až po 49mm hrubé sklá, čo umožňuje využívať jednoduché, ale aj izolačné sklá.

okná, kancelária

Cenové relácie protipožiarnych uzáverov sú individuálne a záleží na množstve, rozmeroch a typickom alebo atypickom riešení, ale nie sú nedostupné. Celková investícia je vo vašej réžii, takže si môžete nakombinovať také riešenia, aby ste to po finančnej stránke dokázali zvládnuť.