Univerzálne teplovzdušné ohrievače a ich využitie

Oceniteľný zdroj tepla pre vašu domácnosť, praktický pomocník na chatu, či prenosný zdroj tepla, ktorý vezmete do ľubovoľnej miestnosti. Toto sú v skratke typy a možnosti, ktoré predstavujú produkty v kategórii ohrievače.

_vyr_283_Naftovy-ohrievac-XL-9

Typy
Tie môžeme deliť podľa kapacity, veľkosti, ale na začiatok najmä podľa typy energie, respektíve podľa druhu paliva, čo pravidelne využívajú. Najčastejšie je to plynový alebo elektrický ohrievač, ale známe sú takisto teplovzdušné naftové ohrievače, ktoré sú však ideálne skôr do odvetraných, teda nebytových priestorov. Plynové pece musia byť napojené k zdroju, akým je buď samotný plyn alebo potom propán-bután vo fľaši, zatiaľ čo elektrické k svojmu napojeniu vyžadujú prakticky len elektrickú zásuvku.
Priestory
Pri výbere toho správneho modelu je vhodné už vopred vedieť, v akých priestoroch ho máme v pláne pravidelnejšie používať. Podľa toho sa v parametroch následne orientujeme na frekvenciu a výkon. Z hľadiska miesta, kde ich zvykneme používať predstavuje výhodu prenosný teplovzdušný ohrievač, ktorý je mobilný a ľahko ho umiestnite na ľubovoľné miesto. Takáto prenosná alternatíva je obľúbená aj v prípade, ak napríklad cestujete na chatu a chcete mať so sebou praktický, no pritom spoľahlivý zdroj tepla.

_vyr_282_Naftovy-ohrievac-XL-5

Výber ohrievača je vhodné prispôsobiť rozmerom konkrétneho priestoru z hľadiska toho, aby sme jeho účinok využili v maximálnej miere. Teda pre veľké objekty je vhodné vybrať alternatívy s vyšším výkonom, ktoré by ale naopak mohli byť zbytočné pre vyhrievanie menších miestností. Mimochodom niektoré typy už v súčasnosti umožňujú nastavenie výkonu a to ideálne do miery, aby bol účinok v danom objekte efektívny, no a tiež aby neprichádzalo k zbytočným tepelným stratám.
Dizajn
Áno, vhodným výberom dokážete prispôsobiť aj tento detail. Či už z hľadiska tvaru, rozmerov, ale aj farieb a celkového prevedenia. Známe sú prenosné modely, ale zaujímavou voľbou dokážu byť takisto tie závesné.