Na ktoré miesta sa oplatí pozrieť?


Prešli ste možno Chorvátsko, Španielsko, Holandsko a Francúzsko. Videli ste však všetky miesta na Slovensku a môžete povedať, že svoju krajinu poznáte dokonale dobre ? Tu je malý zoznam krásnych miest, ktoré by ste mali navštíviť v hlavnom meste a na Orave.

hrad

Bratislava
Bratislava je hlavné mesto Slovenska, ale to nie je všetko. V Bratislave sa určite nesmiete vyhnúť krásnym miestam, ako je Bratislavský hrad. Slavín je pamätník pre padlých vojakov druhej svetovej vojny a nachádza sa blízko Hlavnej stanice. Určite sa oplatí vidieť a zažiť reštauráciu Ufo. Pre milovníkov umenia sa tu nachádza múzeum moderného umenia, ktoré sa volá Danubiana. Ak si budete chcieť oddýchnuť a zrelaxovať sa, potom určite neobídete Sad Janka Kráľa. Príroda a spev vtákov sú na takom mieste, ako je Bratislava veľmi vyhľadávané. Pre trocha kultúrneho zážitku sa tu tiež nachádza rokokový Grasalkovičov palác, ktorý sa nachádza na Hodžovom námestí. Určite nezabudnite ani na Dóm sv. Martina.

památka

Orava
„Na Orave dobre, na Orave zdravo.“  Aj tak sa spieva v jednej ľudovej piesni a verte, či neverte, je to čistá pravda. Orava má toho veľa v ponuke. V Námestove je to Oravská priehrada, na ktorej sa môžete v letných mesiacoch previesť loďou. Buď je to loď, ktorá je turistická a odvezie vás na Slanický ostrov umenia alebo je to malá loďka, ktorú si prenajmete na hodinu a môžete si obzrieť krajinu sami s vašou polovičkou. V Oravskej Lesnej sa určite zastavte na Tanečníku pri lokomotíve z 19. storočia, ktorá stále preváža turistov. V zimných mesiacoch sa oplatí navštíviť ich vlek. V Kline môžete vidieť sochu Ježiša, ktorá je vernou kópiou Ježiša v Rio de Janeiro. Ako aj Bratislava aj Orava má svoj hrad. Je to Oravský hrad, ktorý sa nachádza v Oravskom Podzámku. Orava je to správne miesto aj pre turistiku.

Na Slovensku je veľa nádherných miest. V každom meste, či dedinke nájdeme minimálne jednu kultúrnu pamiatku, ktorá si zaslúži náš obdiv. Mali by sme vedieť o našich predkoch, a tak sa viac vzdelávať v oblasti histórie, ktorá zasahuje aj do nášho bežného života.