Krásy mesta Nitra


Do centra mesta sa dá dostať len v tom prípade ak toto mesto dobre poznáte. Ale ak nie , použite radšej navigáciu ktorá vás dovedie do centra mesta . V tomto meste je zaparkovanie ťažké keďže cez pracovný týždeň je všetko obsadené a v tom prípade Vám nič neostáva len ísť na platené parkovisko.

hrad

V centre mesta nájdete všetko čo potrebujete . On veľkého samostatného nákupného centra , po malé obchody , lekárov , bánk , základných , stredných a vysokých škôl a všetko čo by sa malo v meste nachádzať. Mestská doprava chodí každú chvíli čiže sa ostanete všade tam , kam práve chcete ísť . Keď sa presuniete trocha ďalej od centra nájdete tam aj športové zariadenia , ktoré sú otvorené  dlhšie v letných mesiacoch.

Nitriansky hrad
Na tento hrad sa dostanete po asi 100 schodoch , no to šliapanie stojí za to. Prídete tam a nájdete tam prekrásni výhľad na mesto Nitra , ktorý Vás naozaj uchváti. Keď sa buďte postupovať ďalej nájdete tam aj vinohradnícku pivnicu v ktorej si môžete zakúpiť kvalitné a dobré vínko za dobrú cenu. Vstúpite do miestnosti kde si zakúpte za pár eur vstupenku na prehliadku . V tejto prehliadke môžete vidieť veľa rožných časti hradu ako napríklad pred záhradku , záhradu , hradný múr , samotný hrad a jeho miestnosti a všetko čo vstupenka obsahuje.

město

Agrokomplex
V tom to komplexe nájdete viac krát ročne rôzne výstavy a podujatia.  Napríklad vystáva stredoškolákov pod názvom mladý tvorca , auto prehliadky , poľnohospodárske stroje , rôzne stroje a techniku a podobne. Okrem toho že areál je veľký je tam veľa budov v ktorých tiež môžete nájsť veľa zaujímavosti a prehliadok. Okrem toho že sú tam prehliadky a výstavy si môžete vypočuť hudbu a dobre sa tam najete.

Pokiaľ hľadáte v tom to meste prácu , určite ju nájdete . Nájdete tu priemyselný park kde sa vyrábajú elektro spotrebiče , karty a podobne a momentálne sa stavia nový výrobný závod Land – Rower v ktorom si  určite nájde prácu každý.
V meste Nitra mne ako návštevníkovi nebolo zle. Veľmi sa mi toto mesto páči ale určite by som tu nechcel žiť . Nie preto , lebo je to zle mesto ale ja osobne neviem bývať vo veľkomeste. Pre niekoho takéto bývanie je a pre niekoho nie . Ale jedno pochváliť musím a to že v nákupnom centre Mlyny ktoré som už spomínal je veľmi prijemná obsluha a milí ľudia , čiže taký  určite musia byť aj v celom meste.