TOP dovolenkové destinácie 2017


Rozmýšľate nad tým, kde strávite svoju letnú dovolenku? Neviete, ktorú krajinu by ste si chceli pozrieť? Vybrali sme pre vás TOP najlepších dovolenkových destinácií na rok 2017. Tieto miesta na svete by ste si určite nemali nechať ujsť.

ostrov
 
Londýn
Snívate vy a vaša rodina o tom, že sa dostanete do Londýna a budete sa prechádzať po jeho celosvetovo známych kráľovských uliciach? Toto mesto je na prvom mieste v mnohých rebríčkoch obľúbených dovolenkových destinácií. Londýn vás dostane svojím štýlom, ľuďmi a svojským spôsobom života. Hlavne si nemôžte nechať ujsť čaj o piatej a nákupy na Oxford Street. Ďalej si môžete naplánovať výlet do Buckinghamského paláca či do známeho nákupného centraCamden Market. Pokiaľ ste však skôr milovníkom kultúry, nesmiete si nechať ujsť Tate Modern a budovu Kráľovskej opery. Budete však potrebovať dostatok peňazí na cestu, výlety, prepravu medzi mestom a podobne. Mínusom Londýna môže byť zvyčajne chladné a sychravé počasie, takže si rozhodne nezabudnite pribaliť dáždnik alebo pršiplášť a teplé oblečenie.
 
písek

Marrákeš
Toto magické mesto v Maroku v sebe ukrýva obrovské množstvo trhov, záhrad a palácov. Ulice tohto historického mesta vás pohltia svojou krásou. Neskôr si môžete oddýchnuť v meditačnej záhrade Jardin Majorelle.
 
Paríž
Až patríte medzi romantické duše, Paríž je pre vás ako stvorený. Čo je krajšie, ako vychutnať si pravý chutný croissant skoro ráno so svojou polovičkou v jednej zo slávnych parížskych kaviarní? Ďalej môžete navštíviť napríklad svetoznámu a vychýrenú Eiffelovu vežu či veľkolepý Víťazný oblúk. Určite nezabudnite ani na obraz Mony Lisy, ktorý sa nachádza v múzeu Louvre, kde si môžete pozrieť aj iné známe diela. Pokiaľ máte v pláne venovať sa nákupom, zamierte na známu nákupnú ulicu Avenue des Champs-Élysées.
 
Praha
Toto mesto susedného štátu ukrýva omnoho viac, ako ste si možno doteraz mysleli. Prastaré budovy a krásne hlavné námestie stovežatej Prahy sa oplatí vidieť. Svojimi rozprávkovými črtami vás celého pohltí a nadchne. Prehliadkou Pražského hradu strávite celý deň a neskôr si užite romantickú prechádzku po Karlovom moste, z ktorého je krásny výhľad na hrad a riekuVltavu.