Kde sa dobre podniká?


Asi každý človek, ktorý má nejaké ambície a vidí svoju budúcnosť v budovaní podnikania a celkovo v podnikateľskej činnosti, túži po tom, aby sa jednoducho posunul ďalej. Nikto nechce stagnovať, za každým veľkým úspechom zvykne byť ešte väčší, tak prečo by ste to nemali skúsiť? Hlavne vtedy, keď dostanete naozaj perfektný nápad a myslíte si, že by ste ho mali za každú cenu využiť. Dostali ste poslednú dobu taký, ale myslíte si, že na to nemáte? Nebuďte príliš skromný. My veríme, že na to máte. Že máte aj na to, aby ste podnikali v zahraničí. V každom prípade by sme si mali na takéto podnikanie posvietiť.
bílé letadlo
 
Keď sa rozhodnete, že budete podnikať v zahraničí, určite by ste si to mali poriadne premyslieť. Možno máte perfektný nápad, bavíme sa však o predaji v krajine, ktorú poriadne nepoznáte. Takže vybrať si vhodnú krajinu je určite kľúčovým bodom, ktorý by ste nemali prehliadať. Keď si myslíte, že ste si vhodnú krajinu vybrali, opäť by ste mali premýšľať. Uvedomujete si všetky kultúrne a jazykové rozdiely? Viete perfektne komunikovať v cudzom jazyku? Alebo ste schopný si zohnať prekladateľa (čo často pôsobí nevierohodne)? Na Slovensku sme predsa len zvyknutí na určitý prístup a pokiaľ nežijeme dlho v cudzej krajine, len často sa naučíme iným zvykom.
podnikatel s tabletem
 
Vráťme sa naspäť ku krajinám vhodným na podnikanie v zahraničí. Na Slovensku sme zvyknutí na to, že nie vždy všetko funguje tak, ako je napísané v zákone. V niektorých krajinách to funguje podobne, my vám však radíme, aby ste si vybrali miesto, kde sa môžete spoľahnúť na to, že pôjde všetko ako hodinky. Nechcete predsa prísť o vaše peniaze. Ak chcete naozaj podnikať v krajine, ktorej môžete veriť, vyberte si určite Nemecko (a povenujte sa vašej nemčine). Tu sa môžete na zákon na stopercent spoľahnúť. Ďalej to však je aj Nórsko, Dánsko, Anglicko alebo aj Švédsko.