Extrené disky


Tomuto produktu sa isto potešili tí, ktorí radi svoje dáta prenášajú so sebou, no klasické USB, či DVD im nestačí. Takisto tento produkt ocenia uživatelia, ktorí majú obrovské množstvo súborov, ktoré už začínajú spomalovať ich počítač.
Externý disk môžme nazvať jednoduchšie ako vonkajší disk. Čiže jedná sa o ľahko pripojiteľný a prenosný produkt, ktorý disponuje úložným priestorom. Niekedy dokonca až 4 TB, teda 4000 GB! Tento prenosný disk ľahkým spôsobom hocikedy prenesieme i pripojíme k ľubovoľnému zariadeniu. V podstate sa jedná o pevný disk, ktorý máme v každom PC, no je obalený štýlovým dizajnom s praktickými rozmermi, vhodný na prenos a na cesty.
Externý disk, disponujúci úložným priestrom 4 TB, je napríklad SEAGATE

disk

BACKUP PLUS HUB.
Tento disk má elegantný dizajn a k zabepečeniu vysokej prenosnej rýchlosti používa dva porty USB. Tieto porty však môžu slúžiť i k zväčšeniu úložnému priestoru, pokiaľ sa nám, z nejakého dôvodu zná 4 TB málo. Úložný priestor zväčšíme pripojením ďalších 2 prenosných diskov.

připojení

Produkt má v sebe takisto nainštalovaný i softvér, ktorým operujeme pri zálohovaní súborov. Softvér sa nainštaluje vtedy, ak ho rozpozná náš operačný systém. Je to klasický postup, v tom problém nie je, no sklamaní budeme, ak nás softvér presmeruje na webovú stránku, na ktorej sa musíme zaregistrovať.
Na výber máme taksito úložisko v online podobe.  Nazývaného aj ako cloud. Google Drive, Dropbox, One Drive.  K zálohovaniu však môžme využiť i sociálne siete a Youtube.

paměť

Produkt disponuje rýchlosťou zápisu 160 MB / s.
Osobne si myslím, že s támto produktom máme byť prečo spokojní, jedinou malou nevýhodou je softvér, ktorý požaduje registráciu a zo sociálnych sietí máme na výber len facebook a flickr. No myslím si, že väčšine z nás facebook bohato stačí a okrem toho máme na výber i Youtube. Inak je všetko tak , ako má byť a úložný priestor s kapacitou 4 TB je jednoducho super, naviac sa dá ešte rozšíriť pomocou vstupou USB. Cena tohto produktu je 150 eúr.