Dovolenka v Keni


Nie každý má rád klasické dovolenky v európskych krajinách. Chorvátsko, Taliansko, Grécko sú krajiny, ktoré mnohých ľudí už takmer vôbec nelákajú. V podstate sa im ani niet čo čudovať. Pre mnohých ľudí je to jednoducho už niečo, čo je obkukané, čo už proste nikoho nezaujíma a čoho majú plné zuby. Preto sa väčšina uchyľuje k tomu, že radšej šetrí peniaze na exotiku. Taká dobrodružná dovolenka však nie je pre každého. No ak ste typ človeka, ktorý má rád neistotu a rád spoznáva niečo úplne iné, potom je to presne pre vás. Ak chcete vidieť niečo úplne iné, vyberte sa do Afriky.

afrika

Konkrétne do Kene. Keňa je skutočne typické africké územie, ktoré nie je tak veľmi presýtené turistami. Ani sa vlastne niet čomu čudovať. Práve v Keni nájdete miesta, ktoré sú skutočne veľmi chudobné. Ale natrafíte tu aj na veľkých podnikateľov, ktorí veľmi dobre vedia, že peniaze znamenajú moc. Ak sa však rozhodnete, že pôjdete do Kene, určite by ste si to mali poriadne užiť.

Spoznajte masajov. Typickí obyvatelia Kene, ktorí sú svojskí a ich kultúra je naozaj neopakovateľná. Je zvláštne, ako reagujú na bielych ľudí. Pre nich je to skôr niečo ako atrakcia. No pripravte sa na to, že sú skutočne veľmi vychcaní. Väčšinou im ide len o peniaze a takmer vždy vás o ne aj pripravia. Pozor na to. Ale skutočne to bude stáť za to.

Vyberte sa do safari. Kto by nemiloval Levieho kráľa? Tú rozprávku milujeme snáď úplne všetci a tu máte možnosť vidieť to vo voľnej prírode. Zvieratá, ktoré inokedy nemáte možnosť vidieť inak ako v zoo tu vidíte ako sa voľne pohybujú. Nikto ich neobmedzuje a všetci žijú v súlade s nimi. To je niečo, čo sa len tak ľahko nevidí.

slon

Pripravte sa však na to, že z kohútikov vám bude tiecť slaná voda a že štvorhviezdičkový hotel pre nich znamená asi toľko, ako pre nás znamená dvojhviezdičkový, možno ani  to nie. Zažijete však niečo, na čo nikdy nezabudnete.