Aký je Váš názor na LED?

O novej technológií typu LED sa šíri toľko pozitívnych ohlasov a skúseností, až nastáva situácia, kedy sa začína uvažovať o tom, či to nie sú iba mýty. Podobne ako v článku s odkazom.

• Poďme sa však na tieto tvrdenia bližšie pozrieť i my a usúďme sami, či sa jedná o mýty, alebo naopak.

konektro

Teda záleží ako sa na to pozrieme. I v tomto smere platí, že tá pravda býva niekde uprostred. Halogénové žiarovky neboli také bezvýznamné ako sa niekde tvrdí a takisto technológia LED nie je boží výtvor. Pozrime sa na túto vec triezvo a bez zbytočne mylných tvrdení. Každopádne však hneď na začiatku napíšem, že LED má určite v mnohých ohľadoch plus. Je to logické, pretože sa jedná o novší spôsob osvetlenia a ako vieme, dnešná nová technológia nás svojim výkonom, funkciami a charakteristikou zakaždým prekvapí a to v pozitívnom zmysle slova.

žárovka

A. Napríklad ak vravíme o niečom novom a pokrokovom, automaticky avšak právom si náhle povieme, že tá skvelá novinka určite i dačo stojí a teda kúpa nebude pri našom plate rozumná. No v tomto smere sa môžeme ukľudniť, produkty LED nájdeme za prijateľnú cenu pre väčšinu užívateľov.

B. Veľakrát sa takito dopočujeme i dočítame o neuveriteľnej životnosti, ktorou diódy LED disponujú. Nejedná sa o nič neuveriteľné, ale za to aj tak klobúk dole. Osvetlenie LED môže vydržať 6 rokov, pokiaľ by svietilo bez prestávky.

C. Halogénové žiarovky vraj disponovali slabým osvetlením. Osobne si myslím, že osvetlenie bolo silné a kvalitné, ale v porovnaní s LED sa zdá výkon slabý.

D. Možno ste sa už dočítali i o tom, že tieto nové LED produkty nemusia byť kompatibilné s Vašou domácnosťou. Problém sa však dá vyriešiť. Treba kúpiť správny zdroj napájania a problému s nefunkčnosťou sa nadobro zbavíte.

Takže ako ste sa už dočítali, tá pravda je v tom, že tejto novej technológie LED sa nemusíme báť. Takisto si ju pravdepodobne budeme môcť dovoliť. Navyše sa jedná o výkonnejší a pritom úspornejší spôsob, ako mať zabezpečené zaujímavé a pritom kvalitné osvetlenie.