Ako skĺbiť kariéru a rodinu?

Dnes žena nechce len plodiť deti a byť neustále zavretá doma medzi štyrmi stenami a s bázňou čakať na muža, kým príde z práce a vydelí jej pár eur zo svojej výplaty. Dnes chcú ženy postavenie, ako majú muži – nebyť otrokyňami sexistických stereotypných myšlienok, podľa ktorých má žena držať hubu a krok. V dnešnej dobe ženy pochopili, že sú ľuďmi ako hociktorý muž a že majú také isté práva ako iní. Tým pádom sa do popredia sunú ambície a kariéra. No je tu jeden háčik. Veľakrát sa stáva, že i napriek tomu, že je žena akokoľvek ambiciózna a karieristická, má i inú potrebu – mať potomstvo.

matka

Tu nastáva problém – nie vždy sa túžby súvisiace s prácou dajú skĺbiť s rodinou. No veľa žien rodinu chce – uvedomuje si však, že ak dá prednosť rodine, musí prácu odsunúť na druhú koľaj – a to veľa z nich nechce. Tlačí sa sem riešenie rodičovstvo odložiť, no i to sa nedá do nekonečna – biologické hodiny tikajú a vo veľmi neskorom veku nie je zdravé ani bezrizikové mať deti.

Možnosti riešenia

To, že matka nezostáva po celý čas doma so svojimi deťmi, neznamená, že by bola zlou matkou. Dnes je len iná doba. Dnes pracujú i ženy a nároky na život sa zvyšujú. Nemožno očakávať, že sa jeden z partnerov zriekne svojej ťažko vydobytej kariéry (lebo nielen žena musí ostávať doma – to isté môže i muž) a tak sa mení i usporiadanie rodiny. I popri kariére sa možno venovať deťom, no v čase, keď ste v robote, potrebujete nájsť pre deti miesto, kde by bolo o ne dobre postarané a nemuseli ste sa o ne báť. Musíte nájsť zariadenie s kvalifikovanými pracovníkmi, ktorí naradia rodičovskú starostlivosť i za vašej neprítomnosti. Malo by to byť zariadenie s dobrými recenziami, dobre známe a spoľahlivé. Treba si o ňom pozisťovať všetko potrebné, aby ste si boli istý, že ste vybrali to správne miesto na výchovu svojich detí.

rodinka

Nová doba – nový štýl života

Týmto spôsobom sa vyrieši veľký problém – skĺbenie rodiny a kariéry – viete, že za vašej neprítomnosti je o deti dobre postarané a keď z práce prídete, môžete sa im zase venovať. Je to tak jednoduché, že veľa rodín rieši situáciu podobne. Detské centrum Bratislava je jedným takýmto miestom a je taktiež jedným z najlepších. Netrápte sa a netopte sa v problémoch, keď je na ne riešenie…