Doba a pravidlá sa zmenili


Globalizácia, dodávateľské vzťahy, masívne prepúšťanie z práce, zhabanie majetku, rizikové hypotéky, na to sme si už v dnešnom svete zvykli.
Podľa ankety v denníku USA Today z osudného roku 2009, kedy nastalo veľké prepúšťanie, až 60 % amerických voličov uviedlo, že súčasná situácia ekonomiky je najhoršia, akú si vôbec pamätujú.

noční město

Jednalo sa i o takzvanú podzamestnanosť, ktorá zasiahla ešte viac ľudí a boli na tom zrejme ešte horšie, ako tí nezamestnaní. Podzamestnanosť je stav, kedy sa pracovná doba a hlavne plat drasticky znížia.
Nezamestnanosť je problémom i v našej krajine a dá sa hovoriť i o podzamestnanosti, kdežto plat je rovnaký ako počas krízi v Amerike, no pracovná doba je podstatne dlhšia.

Naši rodičia a ich generácia nás ešte usmerňuje k zastaralej viere k istote zamestnania, vyplácania dôchodku, sociálneho zabezpečenia i systém zdravotného poistenia. Avšak v každej štátnej inštitúcii nám podrážajú nohy a chcú všetko, čo máme. Ako malé deti.

new york

Nedajme sa oklamať
Ak zvažujete možnosť podnikania, prestaňte brať na vedomie reči a správy, že situácia sa zrejme zmení k lepšiemu a klesne nezamestnanosť. Zvýši sa počet voľných pracovných miest, no nezamestnanosť sa nezmení. Pretože systém je stále v tých istých koľajách a pracovné ponuky a podmienky, či platy stále také isté. Budete vládať pracovať 2 mesiace a čo potom?

náklady

•        Preto, ak už máte určitý plán, buďte naň hrdí a nenachajte sa od neho odrádzať. Dôležité je, aby ste mu verili hlavne vy.V histórii poznáme veľa slávnych, uznávaných a bohatých ľudí, ktorí sa o túto slávu zapríčinili hlavne preto, že sa nebáli ísť vlastnou cestou. V podstate to je jednoduché. Vytvorím si plán a idem za ním odhodlane, pretože je to moja myšlienka a teda ovplyvní môj život, ostatní to pochopiť nemôžu. Nech sa aj oni nájdu svoju vlastnú cestu.