Disciplína pri práci z pohodlia domova

  1. Vstaňte skôr

Nie je ľahké nútiť sa, aby ste sa zobudili skôr, ak ráno nepotrebujete ísť do kancelárie. Je to však dobrý návyk, ktorý stojí za to. Mnohí úspešní podnikatelia vstávajú skoro – keď sa zobudíte s prvými lúčmi slnka, máte viac času na to, aby ste vyriešili svoje úlohy. Budete môcť odpovedať na e-maily, starať sa o domáce práce alebo sa zahriať, aby ste sa pri príchode pracovného času skutočne mohli sústrediť na svoje povinnosti bez toho, aby Vás rozptýlili každodenné činnosti.

káva

  1. Majte trvalé návyky

Úspech závisí od vytrvalosti. Bohužiaľ, keď ste odcestovaný, nie vždy pracujete na tom istom mieste alebo na rovnakom stole. Môžete však robiť zvyky, ktoré budete nasledovať, nech ste kdekoľvek.

  1. Oblečte sa, aj keď ste doma

Jednou z najpopulárnejších mylných predstáv o vzdialených zamestnancoch je, že vždy pracujú v pyžame. Faktom je, že neopatrný postoj k ich vzhľadu sa môže neprimerane rozšíriť do práce. Ak sa oblečieš, budeš sa cítiť profesionálnejšie. Aj vaše sebavedomie sa zvýši. Nezáleží na tom, že celý deň nevidíte ani jedného z vašich kolegov. Nie, to neznamená, že musíte určite nosiť oblek a kravatu – jednoducho si oblečte len niečo v čom budete stále pracovať.

  1. Upravte pracovisko

Špinavé, preplnené pracovisko vám môže zabrániť premýšľaniu a efektívnemu fungovaniu. Ak máte na stole veľa odpadu, budete musieť hľadať správne veci dlhšie a vizuálny šum vás odvádza. Možno množstvo plytvaného času a rozptýlenia, ktoré sa vyskytnú počas dňa, sa môže zdať zanedbateľné, ale môžu sa hromadiť počas týždňov, mesiacov a rokov a mať významný vplyv na vašu celkovú produktivitu. Urobte si čas a upratujte svoje pracovisko. Snažte sa udržať stôl čistý. V priebehu času si všimnete, že život je jednoduchší.

podnikání

  1. Zbavte sa rozptýlenia

Neustále prepínate na kartu s Facebookom, keď vás nudí vaša práca? Volania a upozornenia vás neustále otravujú? Keď sa úloha stáva monotónnou alebo nudnou, pravdepodobne budete chcieť ísť do svojho obľúbeného blogu alebo nejakej sociálnej siete. Ak chcete dokončiť projekt, pokúste sa znížiť počet prípadných rozptýlení, aby vás neotravovali.

  1. Urobte prestávky

Mimochodom, o prestávkach – nezabudnite na ne. Možno si myslíte, že je lepšie pracovať bez prestávok, ale v skutočnosti to nie je.  Ak spozorujete, že spomaľujete alebo ste stratili svoj pracovný postoj, mali by ste si pravdepodobne dať oddych aspoň päť minút od práce. Po prestávke bude ľahšie sústrediť sa. Ak zistíte, že vaša produktivita klesá v určitej dobe, pokúste sa v týchto okamihoch pozastaviť.