Bolesti kĺbov zapríčinené obezitou

Obezita výrazne ovplyvňuje kvalitu života. Kvôli nadmernej nadváhe sa totiž človek cíti zle, unavene a aj tá najmenšia fyzická aktivita mu robí nesmierne problémy. S obezitou však súvisí aj mnoho zdravotných ťažkostí medzi ktoré patria napríklad bolesti kĺbov, bolesť kolena, chrbátu, dolných aj horných končatín a taktiež často bývajú na tom veľmi zle aj vnútorné orgány, ktoré sú zahltené škodlivými látkami. Obezita u nás na Slovensku však nie je nadpriemerne rozšírená, avšak vyskytuje sa už omnoho viac ako v minulosti. Obezitou trpia deti, dorastenci ale aj starší ľudia. Obezita je teda nastávajúci trend, ktorý treba správnou životosprávou a dostatočnou fyzickou aktivitou z našich životov odstrániť.

prášky

Bolesti kĺbov sa objavujú v každom veku

Bolesti kĺbov sa môžu u človeka objaviť v ktoromkoľvek veku. Rovnako postihujú mužov ale aj ženy. S bolesťami kĺbov sa však najčastejšia spájajú dve ochorenia a to artróza a artritída. Artróza sa vyskytuje pri nadmernom zaťažovaní kĺbov. Vďaka nadmernému zaťažovaniu kĺbov totiž dochádza k opotrebovaniu chrupavky. Najčastejšie býva preťažovaný kolenný kĺb, ktorý je zároveň aj najzaťažovanejším kĺbom v ľudskom tele. Nadmerné zaťažovanie kĺbov môže byť zapríčinené aj zlým držaním tela, kde dochádza k jednostrannej záťaži. Na zmiernenie bolesti sa odporúča dodržiavať správne držanie tela, nosiť vhodnú obuv, zakúpiť si výživové doplnky a tiež aj schopnosť vedieť relaxovať. Ďalšie ochorenie, ktoré súvisí s bolesťou kĺbov sa nazýva artrída. Artrída na rozdiel od artrózy nie je spojená s nadmerným opotrebovaním kĺbov ani so zvýšenou záťažou. Artrída postihuje celé ľudské telo čiže aj kĺby, svaly,kosti a šlachy. Artrída môže byť u žien či mužov zapríčinená reumatickými chorobami alebo aj nepríjemnými baktériami. Medzi základné typy tohto ochorenia patrí napríklad reumatoidná, infekčná alebo psoritická artritída. Obidve tieto choroby výrazne ovplyvňujú kvalitu života, pretože kvôli bolestiam kĺbov alebo svalov človek nedokáže viesť plnohodnotný život.

injekce

Ako sa dajú zmierniť bolesti kĺbov?

Na skvalitnenie života a odstránenie alebo aspoň zmiernenie bolesti kĺbov sa odporúča zaradiť do jedálnička čerstvé a zdravé potraviny, zmeniť životný štýl a postoj k svojmu telu, znížiť zaťažovanie kostí, svalov a kolena. Na zmiernenie bolesti sa tiež používajú rôzne výživové doplnky, tablety, gély, vyhrievané návleky alebo studené gély. Pri bolestivej chôdzi sa na zmiernenie bolesti používajú rôzne ortézy, palice alebo vhodná obuv. Vynikajúcou prevenciou je tiež cvičenie, ktoré problémové partie spevní. Možností ako zmierniť bolesti je skutočne mnoho, stačí len pre to niečo urobiť. Na internetovej stránke www.hovormeoklboch.sk nájdete množstvo výživových doplnkov a rád ako nad bolesťou kĺbov vyhrať.