Ako sa vyhnúť nebezpečným chybám

.


·         Propán-butánové  fľaše sa stali najobľúbenejšie vďaka tomu že s plynom rýchlo pripravíte jedli teda raňajky obed či večeru ,  pri grilovaní sa nemusíte trápiť so štipľavým  a odporným dymom a samozrejme pri varení či grilovaní na plyne nevzniká žiadny popol. Ale pri používaní sa môže stať rôzne nebezpečné chyby ktoré môže ohroziť Váš život a život vašich blízkych.  Preto tu máme pár rád ako sa vyhnúť   chybám ktoré môže vzniknúť pri používaní plynových propán-butánových fľašiach.

plamen
 
1.       Nekupujte poškodený či zlacnenú fľašu
Vždy pred kopov si dobre všimnite že fľaša nie je poškodená , alebo nemá otvorený vrchnák a hlavne či neuniká plyn . Niekedy predávajúci predávajú pokazené   propán-butánové fľaše zámerne aby sa ich rýchlo zbavili. Preto je kontrola pred kúpou veľmi dôležitá.

      2. Po kúpe plynovej fľaše vykonáte prvotnú  skúšku. Pripojte plynovú fľašu ku šporáku alebo grilu a skontrolujte či má prívod plynu teda či sa zapálil oheň. Nezabudnite však aj na to že pri bežnom používaní je dobré ak si plynovú fľašu pravidelne skontrolujete.

gril

.

     3. Nevyrábajte so svoje plynové fľaše
Nikdy v žiadnom prípade sa nesnažte vyrobiť si svoju podomácku vyrobenú plynovú fľašu. Môže Vám vážne ohroziť život a život vašej rodiny.

    4. Buďte neustále opatrní
Pri plnej plynovej fľaši buďte neustále opatrení. Dávajte pozor aby Vám fľaša nespadla , a dbajte na správne pripojenie ku elektrospotrebiču či grilu. Žiadnom prípade nenechávajte otvorený plyn. Môže unikať a taktiež môže ohroziť Váš život a život vašej rodiny.

propan butan

   5. Správne uskladnenie
Je veľmi dôležité aby ste plynovú fľašu správne uskladnili. Uskladnite ju do dobrej vetrateľnej miestnosti nad úroveň zeme , teda na palete či inom vyššom mieste. Plynová fľaša nepatrí do domu či bytu. Nesmie byť vystavená vyšším teplotám a musí byť uzatvorená a zapálená .

Ako sa vyhnúť nebezpečným chybám
4.3 (85%)4
.