Akí sú Talianski muži

Akí sú Taliani doma
Z celkového pohľadu sú považovaní za národ veľmi hlučný, tým ako hlasno a rýchlo rozprávajú, na naše pomery až „ kričia“, sú blázniví, radi zveličujú a vedia sa zabaviť inak povedané – vedia si užívať život. Ako hostitelia sú pozitívne naladení, pohostinní, srdeční, starostliví, neodídete od nich bez toho, aby ste neochutnali všetky ich špeciality, na ktoré sú nesmierne hrdí.
šéfkuchař v Itálii
Nikam sa neponáhľajú, známe je o nich aj to, že presnosť nie je práve ich silnou stránkou . Sú veľmi dobrí diplomati, obchodníci a vyjednávači, netreba sa obávať, že každý jeden je špekulant, či mafián (ako to predstavujú rôzne akčné filmy), aj keď presné dodržiavanie obchodných podmienok im občas uniká. Taliansko je veľká krajina a rozdiely ( nielen v mentalite) medzi severom, stredom a juhom sú citeľné.  Na to aby ich človek skutočne pochopil, musí prežiť určité obdobie medzi nimi.

Akí sú Taliani vo svete
Všeobecne kolujú všelijaké mienky a predsudky o Talianoch. Majitelia hotelov vo svete sú pri ich návšteve zúfali, hlavne z neporiadku aký po sebe zanechávajú, či už v reštauráciách alebo v hotelových izbách, tváriac sa pritom úplne samozrejme.

Ideálne by pre nich bolo, keby mali všetky reštaurácie jedálne lístky aj v talianskom jazyku a keby aspoň niekto z personálu hovoril po taliansky. Okrem toho vedia, čo je dobré jedlo, ako má byť pripravené, v kuchyni ich ťažko porazíte. Víno vedia degustovať, rozoznajú čo je dobré víno, v tom ich ťažko oblafnete, rozumejú móde a o futbale ani nehovoriac. 

 Akí sú Taliani k ženám
Známy milovník žien Giacomo Casanova sa ani nemohol narodiť v inom štáte ako v Benátkach. Traduje sa o nich že sú zvodcovia a „lovci trofejí“ a že keď okolo nich prejde pekná žena, nezaobíde sa to bez zapískania, alebo sa za ňou aspoň vo veľkom štýle otočia….

Taliani sú od prírody pekní a atraktívni a svojím šarmom vedia, ako si získať ženy. Ich mužské črty, fyzická zdatnosť a odvaha siahajú ďaleko do starých rímskych čias a čias gladiátorov, kedy si podmanili veľkú časť svetového územia. Ak si ich získate aj Vy, môžete byť pripravené na scény ako z filmového plátna. Kytice ruží, pomoc pri vyzliekaní kabáta v reštauráciách, odsunutie stoličky z nich robí pravých gentlmenov.

Budú Vás zahŕňať komplimentmi, pozornosťami a vyznaniami. Temperament a vášeň majú v krvi, na noc s nimi nezabudnete, nie darmo v prieskumoch a štatistikách o tom akí sú milenci obsadzujú prvé priečky.
gondola benátky
Čo sa týka vernosti, to je už iná kapitola…Napriek tomu rodina je pre nich veľmi dôležitá, pre rodinu a deti sú ochotní urobiť všetko, spoločné obedy a večere aj troch generácií sú neodmysliteľné. Život bez žien, si nedokážu predstaviť, aj keď jeden fakt sa  nedá poprieť- „ Manželka je manželka, ale mama je len jedna.“