Vývoj trhu s hodinkami v nasledujúcom roku

Prognózy predpovedajú pre trh s hodinkami na rok 2023 opätovný nárast. Po pandémii sa mnohé nákupy presunuli do online priestoru, no napriek všetkému má údajne trh s hodinkami zaznamenávať rast. Niektoré zdroje uvádzajú, že približne 60 % realizovaných nákupov sa má uberať v smere k smart hodinkám. Moderné a nové technológie totiž nesmierne lákajú spotrebiteľov a sľubujú tak budúce nákupy. Trendom majú byť aj hybridné hodinky, ktoré kombinujú skvostný štýl a nové technológie. Nasledujúce obdobie teda bude smart hodinkám jednoznačne priať.

hodinky dámské

Čo sa páči dámam?

Predošlý rok priniesol nové zaujímavé tvary dámskych hodiniek, ktoré sa určite budú objavovať aj naďalej. Okrem klasických okrúhlych tvarov dámskych hodiniek sa objavili aj obdĺžnikové, štvorcové či iné zaujímavé tvary. Dámy sa rovnako zaujímajú už nielen a krásny a originálny elegantný dizajn, ale aj o rôzne vychytávky a smart funkcie, ktoré im môžu mnohé rôzne modely hodiniek priniesť. Značky, ako Rubicon, Garmin, Coros, Marea, prípadne aj módne značky, ako Michael Kors, prinášajú dizajnové smart hodinky, ktoré určite potešia srdce každej dámy. Nielen, že úžasne vyzerajú, no majú mnohé ďalšie funkcie a môžu poslúžiť pri cvičení, monitorovaní zdravia, GPS orientácii alebo notifikáciách z mobilného telefónu. Automatické hodinky by teda mali byť medzi dámskymi hodinkami tie najvyhľadávanejšie v najbližšom období.

kovové hodinky

Pánske smart hodinky

Páni zrejme budú dávať prednosť zase hybridným hodinkám perfektne kombinujúcim vlastnosti analógových hodiniek, načierajúcich viacej do klasického štýlu, a smart hodiniek s inteligentnými funkciami. Ide o nové technológie, ktoré teraz prichádzajú do popredia v posledných rokoch. Neustálymi inováciami budú musieť výrobcovia modelov ustáť výrazný dopyt na trhu aj s pánskymi hodinkami.