Smarthome na Slovensku


Pri téme podnikanie by sme sa mali zastaviť pri jednej slovenskej firme poskytujúcej inovatívne služby, o ktorých začujeme častejšie skôr za pár rokov. Vlastne pojem inteligentná (smart) domácnosť je vám zrejme dobre známy už dnes a vyzerá to tak, že v budúcnosti bude ešte známejší ale hlavne, využívanejší. Dnes nás možno ešte odrádza cena či mešia informovanosť a kúsok nedôvery, nakoľko ide o úplne nový systém, ale chce to len čas a vybavenie smarthome sa stane bežnou súčasťou viacerých domácností, podnikov, či administratívnych pracovísk. Ako som už naznačil, aj v našej krajine máme nádejnú a úspešnú firmu poskytujúcu tieto inovatívne služby a nesie názov Domotron. Firma vznikla na Slovensku v roku 2012 a vyzerá to tak, že okrem nášho domáceho trhu sa zameria i na celosvetový trh a jeho zákazníkov.

schéma

Spoločnosť Domotron poskytuje vybavenie v podobe systému smarthome s kompletným riešením pre smart ovládanie celej budovy. Zákazníci si tento nový systém objednávajú hlavne počas stavby nového bytu, podniku,… alebo ich rekonštrukcie. Po jeho inštalácií tak následne budete môcť ovládať všetky domáce technológie nachádzajúce sa v budove. Prívlastok smart nie je náhodný. Technológia v budove bude prepojená a jej ovládanie tým pádom skutočne nadmieru praktické. Vlastne takéto doteraz nevídané riadenie celej domácnosti najpraktickejším možným spôsobom je hlavným účelom služby smarthome.
Všetky domáce technológie  tak bude možné ovládať pomocou jednej aplikácie v mobile, ale nielen to. Dokonca môžete vopred prednastaviť ich automatickú činnosť, tým pádom ich nebude musieť zakaždým aktivovať či deaktivovať, technológie budú pracovať automaticky bez toho, aby ste im museli venovať pozornosť.

aplikace

•         Pre pár rokmi by sme takéto ovládanie domácnosti videli iba vo filme, ale dnes je už reálne a má svojich zákazníkov. Za pár rokov bude zrejme súčasťou viacerých domácností či budov.