Od mamy pre mamu


Presne takto funguje množstvo „mamičkovských portálov“, ktoré sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej popularite. Tak, ako kedysi „frčali“ knihy o starostlivosti  a výchove detí, tak teraz začínajú do popredia vystupovať rôzne stránky, diskusie a blogy s mamičkovskou tematikou. Na týchto stránkach a portáloch sa mamičky čakateľky, novopečené mamy i mamy, ktoré si toho už s deťmi zažili veľa vymieňajú svoje skúsenosti a radia jedna druhej v najrôznejších situáciách. Či už ide o zdravotné komplikácie i radosti počas tehotenstva, prvé dni s bábätkom, dojčenie, prvé kŕmenie, až po výchovné opatrenia v čase vzdoru či pubertálnych výkyvov.

kancelář

Toto všetko môžu mamy riešiť medzi sebou bez toho, aby sa osobne poznali. Niektoré si počas „četovania“ tak rozumejú, že sa nezriedka dohodnú i na osobnom stretnutí a vznikajú dokonca i nové priateľstvá. Všetky maminy si počas materskej dovolenky s deťmi potrebujú vymeniť svoje skúsenosti a tak trochu sa aj posťažovať a očakávajú podporu, ktorú poväčšine aj dostanú, pretože všetky prežívajú veľmi podobné situácie a chvíle so svojimi deťmi. Takáto komunikácia je pre nich mnohokrát jediným východiskom a príležitosťou, ako sa porozprávať s niekým, kto má podobné starosti či radosti.

těhotenství
 
Odborný pohľad na vec
Mnohé internetové stránky, určené pre mamy či rodičov vôbec, obsahujú i príspevky odborníkov, ktorí sa k jednotlivým témam a problémov vyjadrujú po odbornej stránke. Aj takýto pohľad má pre mamy veľký význam a často tu dozvedia viac ako u vlastného pediatra či gynekológa.

rodina
 
Všetko s mierou
Tak ako pri všetkom, aj tu ale platí, že by sa mamičky mali venovať týmto portálom s dostatočným odstupom a nadhľadom. Získané informácie sú síce skvelé, no nie všetko môže byť vhodné a správne pre každého. Ak ale mamička má zdravý úsudok, môže byť čas strávený na týchto stránkach prínosom. Samozrejme, ak ho ale netrávi na úkor vlastného dieťaťa.
Ak si teda mamičky nájdu na seba chvíľu čas a chcú sa dozvedieť niečo nové, aj takéto stránky sú jednou z možností. 

Www