MINIDOM? Jednoznačne so sklenenými dverami

Pojem „MINIDOM“ označuje moderné stavby, ktoré slúžia na bývanie. To dáva zmysel, že? Môže ísť napríklad o kontajnerové domy, ktoré dnes patria medzi veľmi populárne. Základom takejto stavby je, že vnútorné priestory nie sú veľké, čo nám napovedá už ich pomenovanie. Väčšinou majú minimálne dve poschodia, takže nejde o stavby, ktoré sa ťahajú do šírky, ale skôr do výšky.
Už ste pravdepodobne pochopili, že v takýchto domčekoch nie je priestoru nazvyš. Na druhej strane ide o veľmi ekonomické a praktické riešenie, pretože na stavbu minidomu nepotrebujete veľký pozemok a ani extrémne veľa materiálu. To sú dôvody, prečo, si získali takú popularitu. Aby ste sa však v takomto príbytku cítili pohodlne a nemali pocit stiesnenosti, musíte sa naučiť tak trošku kúzliť so svetlom a farbami.Kontajnerové domy s veľkými presklenými dverami a oknami.jpg

Sklo, svetlo, minimalizmus

Niečo sme vám prezradili už v nadpise tohto článku, teraz so to však poďme rozobrať trošku viac. Sklněné dveřev spojení s veľkými oknami do menšieho domčeku, dostanú dostatok svetla. Pokojne k nim môžete pridať aj sklenené priečky alebo nadrozmerné posuvné sklenené dvere.
Ak by ste chceli docieliť trošku hobití efekt,, môžete siahnuť po veľkých oknách v kruhovom tvare. Do tohto typu domčekov, sa však viac hodia ostré hrany, teda klasické tvary okien dverí. Klasické, takže štvorcové alebo obdĺžnikové.Malý domček s veľkými oknami uprostred lúky.jpg

Možno premýšľate nad tým, prečo je mať, v takomto dome, potrebné viac svetla. Je to veľmi prosté. Malý priestor, ktorý bude navyše tmavý, nebude vyzerať dobre a hlavne útulne. Svetlom dokážete urobiť naozajstné zázraky. Malú prácu urobí i umelé osvetlenie, no práve denné svetlo, je to najviac.

As ste si všimli aj slovíčko minimalizmus. Ide hlavne o to, aby ste priestor príliš nepreplnili. Snažte sa využívať svetlejšie farby. Tmavšie, by mali byť len menšie doplnky, napríklad malá polička, stolík, koberček alebo deka na gauči.