Lacné online podnikanie? Nie tak úplne

„Založenie webu je zadarmo!“ Keď mi niekto povie takúto vetu alebo keď na mňa z nejakého rohu na webe vyskočí reklama v tomto duchu, stávajú mi vlasy dupkom. Zadarmo nie je nič a ak hovoríme o založení webu, a to i toho najjednoduchšieho a úplne základného, tak s niečím zadarmo taktiež nemôžete rátať.
rozbor seo
Koľko stojí web zadarmo

Keď si budete chcieť založiť web, najprv si musíte kúpiť webhosting a doménu. Možno to chápem zle ja, možno to chápu nesprávne firmy, ktoré s týmito vecami podnikajú, no veľké písmená v reklame „zadarmo“, nikdy neznamenajú zadarmo. Úplne najlacnejší webhosting, ku ktorému máte aj doménu, vás bude stáť štyri eurá na mesiac. Na rok je to teda bezmála päťdesiat eur. Táto suma sa vám síce nemusí zdať vysoká a v podstate ani nie je, no musíte počítať s tým, že ju musíte zaplatiť naraz, pretože ide o predplatné. Áno, je pravda, že natrafíte aj na úplne bezplatný webhosting, no pri ňom v cene nie je doména, takže si budete musieť platiť minimálne za ňu.

Založenie webových stránok nie je ani zďaleka všetko

Okrem toho, že si svoj web musíte založiť, ho musíte nejako vytvoriť. Áno, je pravdou, že toto môžete zvládnuť aj sami, no aspoň minimálna pomoc „zvonku“, potrebná predsa len bude. Jednou z takýchto vecí, ktorá je veľmi dôležitá, je napríklad SEO. Cena SEO optimalizácie sa odvíja hlavne od jej rozsahu, no zadarmo nebude nikdy. Aj pri úplne základných nastaveniach vašich stránok, musíte počítať so sumou okolo stovky za mesiac. Nemyslite si, že keď budete SEO optimalizáciu riešiť na vlastnú päsť, tak to bude zadarmo.
seo vyhledávací stroj
Navyše, ak nie ste zruční v tejto oblasti, budete si musieť zaplatiť aj za nejaké tie technické nastavenia stránok. Tak čo, ešte stále máte pocit, že založenie webstránok nestojí ani cent? Bohužiaľ, stojí a aj keď to možno nie je veľa, nejaké financie do toho vraziť predsa len budete musieť.