Listové tajomstvo

Listy, obálky, balíčky – to sú veci, ktoré by mali byť doručené len svojmu adresátovi. Nikto iný by sa ich nemal pokúšať otvárať, hoci je to váš príbuzný, blízky priateľ, http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/hrdza/priatel-164120 frajer alebo niekto iný. To, čo je adresované vám by sa nemalo dostať do rúk iných osôb. Vaša pošta, vaša vec. Ak tak nemáte naučených svojich príbuzných, tak trvajte na tom aspoň vy. Vyhnete sa zbytočným otázkam, čo vám to prišlo a čo to má akože znamenať. V minulosti sa to pokladalo za samozrejmé, že sa nikto nikomu v cudzej pošte nehrabal a osobné listy a iné písomnosti si čítali ľudia výlučne samy. Dnes sú ľudia drzejší a prispieva to k mnohým zbytočným nedorozumeniam.

card-15424_1920

Možno neposielame nič také za čo by sme sa museli hanbiť, ale opatrnosti nikdy nie je dosť. Môže sa nájsť niekto koho obsah danej obálky zaujme a adresát ju už nemusí dostať. Takéto prípady sa stávajú aj medzi poštárkami. Občas sa vyskytne nejaká, ktorá má dlhšie prsty ako tie ostatné a balíky sa zrazu strácajú. Povie si, že nič nie zlé na tom, keď zatúži po niečom, čo sa ukrýva v danom balíku…

Nezdá sa to také dôležité, ale nielen obsah listu, či balíku je podstatný. Dôležitá je obálka! Niekedy viac ako samotný obsah.

letters-1268502_1920

Preto by ste mali dôkladne chrániť obsah svojich balíkov, ktoré posielate. Neposielať ich v priesvitných obaloch alebo úplne obtiahnuto, aby sa dalo predpokladať, čo sa v danom balíku skrýva. Opatrnosť je na mieste. Potom sú igelitové obálky 2packsk tou správnou voľbou, po ktorej by ste istotne mali siahnuť. Sú čierne zvnútra, takže obsah zostáva dostatočne krytý pred zrakmi iných nechcených osôb. V prípade, že ich niekto odlepí, už sa nedajú zalepiť naspäť a preto si to ľudia nedovolia alebo menej to risknú, ako pri iných obálkach, ktoré sa dajú dodatočne ešte raz zalepiť (aj keď už nedržia úplne ako by mali), aby vám nakúkali do vašej pošty.