Ktoré dvere ochránia váš dom najlepšie

Vyberáte si vhodné exteriérové dvere do vášho domu? V tom prípade nepozerajte len na estetiku, ale taktiež na vašu https://www.zlavomat.sk/akcia/626432-prvotriedna-starostlivost-o-vasu-plet bezpečnosť a na bezpečnosť vášho majetku. Možno ste to nevedeli, no práve cez dvere sa do domov zlodeji dostanú najčastejšie. Podľa jednej zaujímavej štatistiky, je to dokonca väčšie percento ako cez okná, pretože vraj pri rozbití okna hrozí zlodejom väčšie riziko toho, že ich začuje niekto z okolia, zavolá políciu a oni budú prichytení pri čine. Dobre, už sme si vysvetlili, prečo je bezpečnosť v rámci dverí dôležitá, a teraz poďme na to, ktoré dvere ochránia váš príbytok najlepšie a ktoré možno nie až tak dobre.

Pootvorené bezpečnostné dvere

Sklo je bezpečnejšie

Spomenutá štatistika bola dôležitá aj preto, aby ste pochopili, že sklenené dvere nie sú až tak nebezpečné, ako sa môžu javiť na prvý pohľad. Sklo v prvom rade pôsobí odrádzajúco práve preto, že pri jeho rozbití dochádza k veľkému hluku, čo žiaden zlodej určite nechce. Navyše, sklenené dvere môžu byť vyrobené aj z kaleného bezpečnostného skla. To je mnohokrát odolnejšie ako klasická drevotrieska či drevo samotné. Pr výbere dverí pre vás asi bude rozhodujúca aj cena, ktorá je pri sklenených dverách trochu vyššia.

Tabule skla naskladané vedľa seba

  • Sklenené posuvné dvere, cenasa odvíja hlavne od zvoleného typu ich osadenia a samozrejme od veľkosti.
  • Cena klasických sklenených dverí je porovnateľná s obyčajnými dverami.
  • Kalené sklo je samozrejme o niečo drahšie.

Špeciálne bezpečnostné dvere

Bezpečnostné dvere sú vyrábané z materiálov, ako je kov, no ich hlavnou podstatou nie je odolnosť, ale skôr viac zámkov. Takéto dvere sú teda bezpečnejšie hlavne pri takých zlodejoch, ktorý ovládajú umenie ich odomykania bez kľúčov. Aj konštrukcia je nepochybne o niečo odolnejšia, no ich výnimočnosť spočíva práve v spôsobe ich uzamykania. A čo cena? Bezpečnostné dvere sú niekoľkonásobne drahšie, a to ako v porovnaní so sklenenými, tak i s obyčajnými dverami.