Aké dvere? Vyberať môžeme zo širokej ponuky

Výber dverí pre ich umiestnenie do konkrétnych priestorov môže sprevádzať niekoľko rozhodujúcich faktorov, kedy sa vo všeobecnosti zameriavame na to, aby nám poskytli bezpečie, komfort, súkromie a tiež estetiku.

Uvítanie, dvere, vitajte

Pri vchodových dverách dávame do popredia možno trochu iné priority, než je tomu z hľadiska dverí pre interiér. Aký materiál, respektíve tiež povrchovú úpravu teda požadujeme pri tých vonkajších? Z tohto hľadiska sa najčastejšie orientujeme na materiály, akými sú plast, oceľ alebo drevo. V prípade špeciálnych bezpečnostných dverí ide častokrát práve o oceľ a ich konštrukcia je špecifická svojou mohutnosťou. K zaužívanej klasike sa však radí drevený typ dverí, ktorých ponuka disponuje rôznymi variantami atraktívneho dizajnu. V neposlednom rade sa hodia takisto do interiérov.

Ruka drží kľúč

A aké dvere okrem tých drevených je možné vyberať do interiéru, respektíve aké vlastnosti sú tu vítané? Tu sa dokážeme o niečo viac koncentrovať práve na dizajn a estetiku, kedy sa k moderným trendom radia napríklad aj sklenené dvere, ktoré sú ale vyrábané zo špeciálneho bezpečnostného skla. Viditeľný je najmä ich estetický efekt na okolie, kedy okrem atraktívneho prevedenia obohatia priestor kvalitnou priepustnosťou prirodzeného svetla. Optické zväčšenie priestorov vďaka sklu vytvorí vizuálne viac miesta, ale takisto s reálnym účinkom za predpokladu, ak vyberieme posuvný systém otvárania.

Kľúčka, dvere

Teda áno, výhodou posuvného otvárania je ušetrené miesto navyše a praktická stránka. Samozrejme tiež modernosť, ktorú tento patent predstavuje. Skutočne vítanými prvkami sú posuvné dvere zo skla ale najmä tam, kde bojujete s malými priestormi. Týmto spôsobom zostanú viditeľne oddelené, pri posuvnom otváraní ušetria plac a navyše prinesú konkrétnemu priestoru dostatočnú priepustnosť svetla či tiež ľahkosť a vzdušnosť.

Nezařazené