5 dôvodov, prečo mať doma krb


Neviete sa rozhodnúť, či zainvestovať alebo nezainvestovať do krbu? My sme zainvestovali  a môžem povedať, že sme urobili dobre. Vo vašom rozhodovaní vám preto možno pomôže niekoľko dobrých rád, respektíve, mojich pozorovaní, ktoré hovoria jasne áno v prospech krbov. Čier <a href=na a mačka leží pred horiacim krbom“ src=“https://enterplus.sk/wp-content/uploads/img_a311465_w16547_t1587717916.jpg“ style=“max-width: 62%; max-height: 62%;“>
 

  1. Stavba krbov je vec, ktorú by ste mali nechať na firmu. Toto je rada na začiatok, pretože ak by ste sa do toho pustili sami, tak by ste veľmi rýchlo pochopili, že váš krb by mal asi o trošku viac mínusov ako plusov. Ak si necháte krb postaviť, tak prvým plusom je nepochybne veľmi rýchla realizácia.
  2. Krb je romantika. Asi poznáte ten klasický výjav z filmov, kožušina, v krbe horí ohník, dva ľudia popíjajú varené víno, pred krbom leží pes a za oknami sneží. Samozrejme, že to presne takto vyzerať nebude, no atmosféra, ktorú má horiace drevo je skutočne neopakovateľná.
  3. Krbom viete aj pekne ušetriť na účtoch za kúrenie. V miestnosti, kde zakúrite v krbe, môžete v danej chvíli pokojne vypnúť kúrenie, dokonca, ak máte dvojposchodový dom, tak pokojne i v izbe nad tou, kde sa kúri v krbe. Samozrejme, že si môžete krbovú vložku napojiť aj na kúrenie v celom dome. Toto riešenie je super, no je dobré si ponechať možnosť kúriť aj „normálne“. Nie vždy, po príchode z práce, sa vám bude chcieť rozkladať oheň.
  4. Pri kúrení ešte chvíľku ostanem. Je to super vec aj v takom to období, kedy už doma nekúrite, no zrazu príde zopár chladnejších dní. Namiesto toho, aby ste spojazdňovali celé kúrenie, stačí priložiť do krbu a máte teplo. Jasné, nezakúrite si v celom dome (ak nemáte krb pripojený na rozvody tepla), ale aspoň v jednej miestnosti budete môcť tráviť pohodlný a teplý večer.

Rodičia s deťmi stoja pred krbom

  1. Viem, že niekto nevníma kúrenie drevom za ekologické. V krbe však môžete kúriť napríklad i peletkami a taktiež drevo, ktoré by vám inak zhnilo na záhrade, nie je podľa mňa až taká katastrofa pre prírodu. Mimochodom, aj pri elektrine či plyne vzniká kopec svinstva.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup