Investícia do vašej zlatej budúcnosti

Je pozoruhodné vedieť, že cenený kov, akým je zlato má vo svete vysokú a čo je hlavné, v podstate stálu a nemennú hodnotu. Neohrozuje ho inflácia, ani meniaci sa, resp. klesajúci kurz meny a bude hodnotné aj alebo hlavne v hospodársky náročnej dobe. Investičné zlato slúži najlepšie ako prostriedok k ochrane vášho imania v budúcnosti.

zlatá cihla

Zamyslime sa nad tým. Aj v prípade, ak máme pravidelný mesačný príjem, bežné peniaze dokážeme minúť vlastne veľmi jednoducho a žiaľ aj rýchlo. Vravíme si, že potrebujeme byť krytí a mať väčšiu finančnú rezervu, ale prioritou platobných peňazí je hlavne ich míňanie a tento faktor postihuje mnohých z nás. Zlatá minca alebo tehlička však neslúži na to, aby ste za ňu začali nakupovať tovar či platiť splátky. Je to vaše osobné rezervné bohatstvo, ktoré navyše nepodlieha vyššie spomenutým negatívnym vplyvom, akým je napríklad horšia ekonomická situácia alebo nízky kurz peňažnej meny.
A áno, oceniteľným faktorom je jeho likvidita. Teda v prípade, ak nastane čas, keď ho budete musieť https://epso.europa.eu/help/faq/2177_sk alebo chcieť speňažiť, je veľmi pravdepodobné, že bude o neho záujem. A nemusíte sa v tomto smere obmedzovať len na Slovensko, zlato má vysokú a hlavne nemennú hodnotu všade vo svete. Aktuálna suma v dobe písania tohto článku je 1652 eur za troyskú uncu rýdzeho zlata.

placka na krabičce

  • Obchoduje sa s ním 24 hodín denne.
  • Aj menšia časť zliatku predstavuje vysokú finančnú hodnotu.

Je skrátka veľa dôvodov, prečo dlhé roky priťahuje skúsených ako aj začínajúcich investorov. Hlavne však tých, čo možno nehľadajú okamžitý a pravidelný zisk, ale hľadajú už spomenutú hodnotnú rezervu, respektíve majetok s tendenciou hodnoty do budúcna. Je škoda, že NBS (Národná banka Slovenska) tento spôsob investície neumožňuje.
Aj v prípade, ak máte záujem o zlaté mince, Mincovna Kremnica ich neprodukuje. Môžu byť však dovezené z Rakúska prostredníctvom špecializovanej predajne v Bratislave, rovnako ako zliatiny zlata zo švajčiarskych rafinérií.