Duchovné mesto Nepál

Mystický Nepál je známy ako duchovné centrum v Ázii a tí, ktorí hľadajú cestu, sem pochádzajú z celého sveta, aby meditovali a absorbovali jedinečnú atmosféru tohto miesta. Tí, ktorí túžia po osvietenstve, idú – obdivovať nádherné hory, nádherné chrámy.  Na území tohto malého štátu, zasadeného medzi Tibetom a Indiou, sa nachádza osem najvyšších vrcholov na svete, vrátane Everestu a Lambiniho, rodiska Buddhy Shakyamuniho, princa Gautama. Nepál je veľmi odľahlé, dokonca oddelené miesto a nie je pre každého.

budha

Mestá a regióny
Hlavným mestom je Káthmandú , hlavnými mestami sú Bhaktapur a Patan (známy tiež ako Lalitpur).

Nepál Transport
V hlavnom meste Nepálu, v Káthmandu, sú autobusy a trolejbusy, taxíky, motocykle a rikša, rovnako ako taxi. Verejná doprava je neustále preplnená a cestovný poriadok takmer nie je zachovaný, takže najlepší spôsob, ako cestovať v Káthmandu a iných mestách, je taxíkom. Počas dňa je jeho cena 8 NPR za pristávanie. Priemerná cena je 100-200 NPR . V noci (po 21:00) sa taxík zvyšuje o 50%.  V autobusoch a trolejbusoch je akceptovaný cestovný poplatok ( 10 NPR ). Na autobusoch a trolejbikoch patriacich do Nepálu prepravnej korporácie (TCN) sa uplatňuje tarifný systém so štyrmi zónami, z ktorých každá má vlastný lístok určitej farby. Hlavnými dopravnými prostriedkami v krajine sú autobusy.

kostel

Bezpečnosť turistov v Nepále
Uistite sa, že používate hotelové trezory, nenechávajte peniaze a iné cennosti v miestnosti bez dozoru. Prípady násilia voči cudzincom v krajine sú veľmi zriedkavé a niekoľko konfliktov s miestnymi obyvateľmi je spojené hlavne s hrubým nedodržiavaním miestnych noriem správania. Počas akýchkoľvek výletov sa odporúča používať uzavreté oblečenie: holé plece a nohy sú pre miestnych obyvateľov veľmi nezvyčajné. Verejné vystavenie pozornosti medzi mužom a ženou spoločnosť odsudzuje.

budhismus

Nepál Hotely
V hlavnom meste sú takmer také dobré ako európske normy.  Taktiež v Káthmandú, spolu s "piatimi hviezdičkami", sú tu aj malé hostince – penzióny, ktoré sú hlavne zoskupené v turistickom regióne Káthmandú Tamilu. Jedná sa o malé domy s minimálnym vybavením, malebné strešné záhrady, malé izby a nízke ceny. Aj v Pokhare nájdete veľa hotelov. Ceny sú nižšie ako v Káthmandu, ale čistota izieb a priateľský personál zostávajú nezmenené. Jedným z "trikov" hotelov v Pokhare sú malebné záhrady, v ktorých rastú exotické stromy a kvety. V národnom parku Chitwan, najbližšom najobľúbenejším turistickom centre, nájdete aj niekoľko malebných hotelových komplexov pozostávajúcich zo skupín jedno alebo dvoch spální, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti rezervácie alebo v samotnej rezervácii. Ceny za izbu zahŕňajú tri jedlá denne, ranné a večerné slonové safari. Sieťové napätie je 220 V.