Dezinfekcia, kvalitné dezinfekčné prostriedky a doplnky

Údržba a čistota sú potrebnou súčasťou všetkých priestorov, s ktorými pravidelne vchádzame do kontaktu a kde sa pravidelne vyskytujeme, či dokonca schádzame s ostatnými ľuďmi. Ak už vravíme o bežných rodinných interiéroch, tak aj o priestoroch, kde sa za deň pokojne vystrieda niekoľko stoviek či tisícok ľudí. A aj tí najčistejší z nich tu skrátka po sebe môžu zanechať baktérie či takisto infekčné vírusy, ktoré sú ako vieme, najmä v dnešnej dobe veľmi nebezpečné a preto sa snažíme zabrániť ich šíreniu.

dezinfekce v lahvi

A z tohto hľadiska je logicky najúčinnejšia dezinfekcia, resp. pravidelné dezinfikovanie priestorov, ale aj takých detailov ako napr. kľučiek na dverách a v neposlednom rade našich vlastných rúk.
Takéto dezinfikovanie sa nakoniec postará aj o viditeľnejšiu čistotu, čo určite uvítame takisto po estetickej stránke. Dá sa však povedať, že oveľa podstatnejšie je v tomto prípade ľudové múdro: „Čistota = pol života“. A to je zrejme hlavný dôvod, prečo si pri každom väčšom upratovaní vyhradíme čas aj na dezinfekciu a použitie kvalitných dezinfekčných prostriedkov. Tu je preto následne vhodné vedieť napríklad fakt, že dezinfekčné prostriedky rady STÉRIDINE inaktivujú patogény a pritom nepoškodzujú životné prostredie. Dezinfekcie STÉRIDINE spĺňajú najnáročnejšie kritériá a preto ich odporúčame zvlášť citlivým ľuďom, ktorí trpia najrôznejšími alergiami a inými reakciami.

dezinfekční prostředek

Kategórie dezinfekčných prostriedkov nám ponúkajú široké možnosti výberu. Nechýbajú medzi nimi ani tie bezchlórové či napríklad tie, čo sú zaradené v kategórii vyšší stupeň dezinfekcie. S dezinfekčnými prostriedkami z ponuky sa dajú spoľahlivo dezinfikovať tiež plochy či súčasti interiéru ako kúpeľňa či kuchyňa. Stretneme sa tu ale aj s doplnkami, akými sú napríklad dezinfekčné a antialergické rukavice alebo dezinfekčné postreky na rýchle použitie.