Časté ochorenie mnohých žien

Inkontinencia je veľmi citlivá téma, o ktorom sa radšej veľa nehovorí. Mnohí si dokonca odmietajú pripustiť, že by sa mohol týkať aj ich. Určitou formou úniku moču však trpí v SR podľa odhadov viac ako 350 tisíc ľudí, z ktorých až 80% tvoria ženy. Dôležitá je prevencia a posilňovanie močového mechúra.
 dáma v kloboučku
Príčina a prejav
·         Existuje viac foriem a príčin inkontinencie. Medzi najčastejšie formy slabosti močového mechúra u žien patrí stresová inkontinencia, ktorej sa hovorí aj záťažová inkontinencia.
·         K nechcenému úniku moču totiž môže viesť ako záťaž skutočná, napríklad keď žena zdvihne ťažkú ​​tašku s nákupom, tak aj bežné podnety, ako sú chôdza do schodov, kašeľ, kýchnutie, ale aj napríklad smiech.
·         K nechcenému úniku moču môže dôjsť v dôsledku oslabeného svalstva v oblasti panvy a močového mechúra, a to napríklad vplyvom tehotenstva, viacnásobného pôrodu, nadváhy alebo hormonálnych zmien.

Posilňujúce cvičenie
·         Cieleným tréningom možno dosiahnuť posilnenie svalstva panvového dna, a teda aj zlepšenie funkcie močového mechúra.
·         Môžete ho pritom ľahko zaradiť aj do svojho každodenného života, pretože svaly posilňujete napríklad pri chôdzi do schodov, pri vzpriamenom držaní tela pri sedení a správnom sa zdvíhanie z kolien.

Možná prírodná liečba
·         Pre posilnenie močového mechúra a slabého panvového dna sa osvedčili tekvicové semená, ktorých priaznivý účinok na močový mechúr je v ľudovom liečiteľstve známy po celé stáročia.
·         Bioaktívne látky nazývané lignany sa nenachádzajú v oleji z tekvicových semien, ale naopak v ich bez olejnatých častiach.
·         Vedecké štúdie s patentovaným špeciálnym extraktom z vysoko kvalitných štajerských tekvíc potvrdzujú posilňujúci účinok na močový mechúr a svalstvo panvového dna.
·         Prospieva aj kombinácia suchého extraktu z tekvicových semien a sójových izoflavónov.
spokojená žena
Produkt z lekárne

·         Doplnok stravy tekvicové tablety pre ženy, obsahujú 20krát skoncentrovaný špeciálny patentovaný bez olejný extrakt zo semien štajerskej tekvice, obohatený o sójové izoflavóny a sú k dispozícii výhradne v lekárňach.