Boľavé nohy? Stavte na kvalitnú zdravotnú obuv

Cestujete z práce a tešíte sa len na to ako sa vyzujete a pocítite úľavu pri vyzutí sa z topánok? Tak to je prvý signál toho, že Vaše nohy trpia a niečo nie je v poriadku. Treba sa začať obzerať po správnej zdravotnej obuvi. Takmer celý deň sú na nohách obuté nejaké topánky. Je jedno či pracujete v interiéri alebo exteriéri, či nosíme šľapky, poltopánky, topánky na vysokom podpätku, podstatné je, aby obuv bola v prvom rade prospešná pre naše zdravie. A druhom rade pohodlná a pekná. A tieto parametre spĺňa práve zdravotná obuv. Koľkí z Vás majú doma aspoň jeden pár zdravotnej obuvi? Treba si však na začiatok ujasniť rozdiel medzi zdravotnou obuvou a ortopedickou obuvou. Ortopedická obuv nie je pre každého. Používa sa výlučne pri konkrétnych postihnutiach nôh. Naopak zdravotnú obuv by mal nosiť každý a mala by si nájsť miesto v každej domácnosti.

nohy

Zdravotná obuv podľa potreby


Výber zdravotnej obuvi závisí na mnohých faktoroch a je potrebné si všímať základné ukazovatele pri výbere. Podstatné je si vybrať správnu veľkosť a typ. Škála zdravotnej obuvi je široká, od šľapiek s voľnou špicou alebo plnou špicou, cez sandále taktiež s uzavretou alebo voľnou špicou, až po poltopánky. Ak si myslíte, že zdravotná obuv musí byť len biela a nudná, ste na omyle. Dnes nájdete v ponuke naozaj peknú a trendovú zdravotnú obuv. Avšak podstatnejšie je, aby nohy boli zdravé a v pohodlí. Dôležitým kritériom pri rozhodovaní o kúpe zdravotnej obuvi musí byť aj to, na čo sú topánky určené. Zdravotná obuv sa dá využiť ako vychádzková obuv buď celoročná alebo zimná, znesie nenáročný terén, dá sa využiť ako športová obuv alebo ako rekreačná obuv, ktorá už výdrží aj mierne náročný terén alebo tiež ako domácu obuv na nosenie v interiéri.

první pomoc

Základné ukazovatele výberu zdravotnej obuvi


Ak ste už urobili rozhodnutie, že chcete pre Vaše nohy to najlepšie je potrebné sa pri výbere zamerať na základné parametre. Podrážka by mala byť dostatočne odolná, ale zároveň pružná a ohybná, podpätok nie príliš vysoký, strih mierne zúžený v strede, pričom päta má byť pevná a špička okrúhla, aby obuv na nohe pevne držala. Tvar výstelky by mal obsahovať klenbu a kopírovať tvar chodidla. Nosenie kvalitnej zdravotnej obuvi Vám prinesie okrem radosti z pekného dizajnového spracovania aj pohodlie a zdravie pre Vaše nohy.

Ak ešte nemáte zdravotnú obuv, neváhajte navštíviť stránku https://www.dualbp.eu/ a vybrať si z najlepšej ponuky.