Ako si v domácnosti vieme udržať poriadok?

Konečne tu máme zaslúžený víkend, ale aj tak na vás čakajú domáce povinnosti? Nemajte z nich hlavne strach, a vytvorte si z nich zábavu a relax v jednom! Ako, a hlavne s čím začať?

pokoj

Ranné vtáča, alebo skôr nočná šelma?
Rozhodnite sa či chcete daný poriadok vykonávať počas denného svetla s čistou mysľou, alebo skôr si nato zoberiete jeden večer, a na druhý deň sa prebudíte v poriadku okolo vás, a môžte sa ešte prevaľovať v teplej posteli.
Ak začnete ráno, tak si večer predtým napíšte zoznam čo všetko by ste radi stihli spraviť počas svojho dňa. A hlavne nezabudnite na chutné raňajky a dobrú hudbu čo vás nakopnú do nového dňa!

Upratovanie a pravidlá?
Môže mať upratovanie v domácnosti pravidlá? Áno, ak si ich vytvoríte a budete sa podľa nich riadiť.
Pri prvé pravidlo si môžte zapísať aby všetko malo svoje miesto, a hlavne dbajte nato aby sa všetko po použití vrátilo na to miesto odkiaľ ste ich vzali. Každodenný poriadok je proste nutnosť, a nemusí to byť utrpenie. Ak si správne usporiadate veci, zabránite tomu aby vôbec nejaký neporiadok, či už na stole v kuchyni alebo na vašom nočnom stolíku pri posteli vznikol.

Triediť, triediť, triediť
Poznáte ten pocit, keď sa ráno postavíte pred skriňu a neviete čo dať na seba? Nakoniec vždy vyhrá ten kus oblečenia čo ste mali včera či predvčerom, len si k tomu dáte iné doplnky. V tom prípade, si nájdite čas na vytriedenie svojich vecí, či už oblečenia, kníh, alebo vecí z kuchyne. Plus spravíte dobrý skutok keď ich posuniete ďalej, tým čo ich naozaj potrebujú. A pri nakupovaní dva krát zvážte, čo naozaj potrebujete.


Investujte iba do dobrých prostriedkov a vecí
Zabezpečte si spoľahlivé prostriedky ktoré vám naozaj pomôžu pri upratovaní, či skladovaní vašich vecí. Ak je vaša rodina veľká a vaša domácnosť malá, vykúzlite si taktiež z jednej plochy hneď dve lôžka naraz. Ako nato? Zainvestujte do novej poschodovej postele, ktorú oceníte vy aj vaše deti. Veľkým plusom je vzhľad, a úplnou samozrejmosťou bezpečnostná zábrana proti pádu. V bohatej ponuke nájdete moderné kúsky ktoré vám skrášlia a zútulnia váš domov.

okno

Prerobenie bytu či domu?
Na záver je tu spôsob ako si zaručene vykúzliť doma čo najviac miesta. Zobrať si dovolenku na pár dní, a začať s vytriedením vecí a prerábkou izieb. Určite máte aj vy svoje sny ako by vyzeral váš vysnívaný domov. Čo tak ho zrealizovať? Vybrať tie správne farby na steny, a popremiestňovať nábytok na druhú stranu izby, kde by možno vynikol lepšie a zobral by menej miesta.

Zaslúžený relax
Ak to máte za sebou, a ocitli ste sa zrazu v čistom prostredí, môžte byť na seba pyšný! Teraz je rad na vás, doprajte si horúci kúpeľ, voňavé sviečky a dobrý čaj pri čítanie knihy či pozeranie filmu.