Ako efektívne rozčleniť malý byt

Malé byty vôbec nemusia byť problémom. Práve naopak. Môžete z nich vytvoriť veľmi útulný priestor. Mnoho ľudí však s úmyslom opticky zväčšiť priestor, odstránia väčšinu priečok. Je síce pravda, že otvorený priestor, by mal naozaj pôsobiť väčšie. Problémom je ale to, že príliš malý byt, napríklad o rozlohe okolo štyridsiatich metrov štvorcových, nemá veľmi čo ukázať, teda čo sa veľkosti týka. Ak ho teda takto otvoríte, môžete dojem stiesnenosti ešte viac podporiť. Našťastie sa tento malý problém dá vyriešiť.

ložnice

Zachraňujeme pokazené

Ak ste takýto „zákrok“ vo svojom byte už absolvovali a z výsledku nie ste až tak nadšení, nezúfajte. Ešte stále to môžete veľmi jednoducho zachrániť. Najrýchlejším riešením tú priečky vytvorené pomocou paravánu. Tieto kúsky nestoja príliš veľa, môžete ich jednoducho zladiť so zvyškom interiéru a navyše v prípade potreby odtiahnuť. Je to veľmi praktické hlavne vtedy, ak sa rozhodnete pre rekonštrukcie, alebo výmenu nábytku. Poprípade vtedy, keď pripravíte oslavu pre viac ľudí, ktorí sa do jednej, menšej miestnosti nezmestia.

dveře posuvné

Ešte jedno šikovné riešenie

Svoj problém môžete vyriešiť aj pomocou skla, konkrétne sklenených priečok. Budete potrebovať kvalitné sklenené tabule a https://lmmont.sk/kategoria-produktu/dverove-montazne-profily/. Takto zvládnete ich inštaláciu ľavou zadnou a navyše vás vyjde lacnejšie ako kupovať už hotové steny. Samozrejme aj to je riešenie. Sklenené steny môžete mať prostredníctvo firmy nainštalované za necelý deň. Teraz sa asi pýtate, ako vyriešite problém s príliš otvoreným priestorom. Veľmi jednoducho. Podobne ako pri paravánoch, môžete pomocou žalúzii steny jednoducho zakryť a opäť odkryť. Taktiež môžete siahnuť po veľkorozmerných sklenený posuvných dverách, ktoré odsuniete a zasuniete. Svoje urobí aj matné sklo, ktoré síce priestor predelí, no opticky nezmenší.