Airsoft – dokonalá výplň voľného času

Airsoft je adrenalínová hra, ktorá pozostáva z dvoch alebo viacerých nepriateľských tímov, ktoré proti sebe bojujú ako vojaci na bojisku. Tieto tímy sú odlíšené páskami, ktoré majú na pravom, alebo ľavom pleci. Dá sa prirovnať k počítačovej hre CS, ale airsoft je adrenalín naživo. Je to hra, pri ktorej platí, že sa nesmie strieľať do hlavy, ale záleží aj na tom, na čom sa dohodne daná skupina hráčov. Tento šport sa najlepšie hráva v opustených budovách alebo väčších lesoch, či dokonca lesoch a poliach. Keďže je to adrenalínový šport hráva sa aj so štvorkolkami alebo na lodiach. Čo všetko zahŕňa hranie tohto športu, a čo všetko k tomu potrebujete ?
panáček se zbraní
· Zbraň
Bez zbrane nie je možné hrať tento šport. Je to najzákladnejšia vec pri hraní airsoftu, pretože v tomto športe ste vojak. A vojak bez zbrane na bojisku znamená mŕtvy vojak. Aj výber zbrane je veľmi dôležitý. Veľmi dobrou zbraňou na airsoft je samopal M4. Zbrane, ktoré sa používajú na airsoft sa volajú airsoftky.
· BB-čka
Na airsoft sa samozrejme používajú špeciálne náboje do zbraní, aby to nikomu neublížilo. Tieto náboje sú malé plastové guličky, ktoré sa odborne nazývajú BB-čka. Ak strieľame zo silnej zbrane na krátku vzdialenosť je možné prísť k úrazu aj s nimi a môžeme trochu poznačiť svojho protivníka. Často krát sa stane, že BB strelíme do úst a tá dokáže prevŕtať jazyk, či dokonca peru.
· Uniforma
Aby sa nám nestal žiaden úraz je dôležitá uniforma. Koniec koncov airsoft nie je tak nebezpečná hra ako sa zdá, ale je lepšie sa na ňu dobre a starostlivo pripraviť. Na airsoft sa nosia maskáčové uniformy. Veľmi dôležitá je vhodná obuv, ochranné okuliare, prilba a rukavice. Nepodceňte ani šatku cez ústa.
· Odhodlanie
Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na to, že pred hrou airsoftu musíme cítiť adrenalín a byť odhodlaní zvíťaziť nad všetkým ! Veď v tejto hre ide predsa o to, aby ste za každú cenu ostali nažive.
airsoftová zbraň
· Dobrá kondícia
Dobrá kondícia. Tak tú získate počas tohto športu úplne jednoznačne. A čo nám ešte dokáže airsoft ponúknuť ? Zlepší sa dokonca aj vaša obozretnosť. Viac si budete všímať veci okolo seba a budete pozornejší.
· Terén
Ak sa už s priateľmi chystáte zahrať si airsoft, mali by ste mať obhliadnutý dobrý terén. Veľa airsofťákov má svoje miesta, na ktoré chodia airsoft hrávať. Ak ste teda sám, mali by ste sa k nim pridať. Veď každý nový hráč je u nich vždy vítaný !
Airsoft je hra spojená so športovaním. Ak teda milujete šport a milujete adrenalín, potom je táto hra ako stvorená pre vás.