Trend každej sezóny

Svetre by mali byť súčasťou každého šatníka modernej ženy. Sú hitom každej sezóny a je už len na vás po akom kúsku siahnete a, ako ho skombinujete. Ich elegantný vzhľad vám zabezpečí, že aj v zimnom období môžete vyzerať štýlovo. Svetre vám zaistia hrejivosť, ktorú určite oceníte v chladných mesiacoch a navyše nestratíte eleganciu keďže pôsobia štýlovo. Materiál býva veľmi pohodlní a teplý. V chladnejšom prostredí sa ideálne hodí pod zimnú bundu.

svetrík

Svetre sa zvyčajne vyrábajú z vlny. Vlna je materiál, ktorý je veľmi obľúbený na výrobu svetríkov. Vlákna vlny majú dobru schopnosť absorbovať vlhkosť, čiže si ho pokojne môžete zvoliť aj cez teplejšie dni. Materiál je veľmi priedušný takže sa nemusíte obávať, že sa budete pod nim cítiť nepríjemne. Nemusíte sa báť sveter vytiahnuť na jeseň a v teplejších mesiacoch samozrejme ak si zvolíte tenší model. V jesennom období vyniknú prijemne farby ako napríklad žltá, červená či hnedá. Ak si zvolíte správnu farbu a strih tak svetre môžete použiť aj na formálne nosenie. Paleta farieb svetrov je pestrá. Najčastejšie používané farby sú krémová, béžová alebo sivá.

svetrík

Obľúbenou farbou je aj biela, ktorá sa hodí pod nejakú bundu. No pri teplejšom počasí sa nebojte siahnuť po výraznejších farbách napríklad, ako je červená či ružová. Poslednú dobu sa čoraz viac tešia obľube oversize svetre. Tento trend je založený na tom, že sveter pôsobí nadrozmerné a zároveň aj štýlovo. Najväčšou výhodou takýchto oversize svetrov je jich komfort, ktorí vám rozhodne zaistia. A navyše pôsobia veľmi elegantným dojmom. Nosiť ich môžete kamkoľvek. Okrem klasických svetrov je v poslednej dobe na vzostupe tzv. kardigan sveter. Od klasického svetra sa líši tým, že funguje na zapínanie. Najčastejšie pomocou gombíkov. Kombinuje svoju elegantnosť s vysokým komfortom. Kardigan je veľmi praktický niektoré modely majú vrecka čo klasickým svetrom chýba. Nepokazí vám nový účes keďže funguje na zapínanie a môžete si ho kedykoľvek rozepnut.