Porovnanie nástenných klimatizácií SAMSUNG 2023

Pomaličky no isto sa k nám blíži letné počasie počas ktorého náš organizmus dostane poriadne zabrať. Okrem dodržania pitného režimu sa určite každý deň počas tropického leta pýtate sám kde a ako sa môžem schladiť. Či už trávite pracovný deň v zatvorený v kancelárií, alebo deň trávite zatvorený v dome, rozhodne oceníte schladenie vzduchu o niekoľko stupňov.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu nástennej klimatizácie, už máte vyriešený prvý a hlavný parameter, ktorým je typ klimatizácie. Nástenná klimatizácia je najčastejšou voľbou pre obytné budovy. Hodí sa na chladenie menšej alebo stredne veľkej miestnosti. Výkonnejšie modely zvládnu vychladiť aj viac miestností. Sú riešené jednou vnútornou a jednou vonkajšou jednotkou. Existujú však aj klimatizácie iba s vnútornou jednotkou. Výhodou nástenných klimatizácií je tichá prevádzka, keďže kompresor klimatizácie je umiestnený vonku. Okrem chladenia zvládnu aj kúrenie, odvlhčovanie a filtrovanie vzduchu. Majú jednoduchú montáž a aj následné ovládanie. Často disponujú mnohými funkciami a ich cena je relatívne nízka. Prejdime si teda zaujímavé modely ich technické parametre a taktiež silné a slabé stránky.

Ako prvý sme si pre vás vybrali základný model nástennej klímy Samsung CEBU 2,5 kW/3,5kW samozrejme sa vyrábajú aj výkonnejšie modely. Pri výkonnejších modeloch odporúčame si nechať vypracovať projekt ak sa jedná o chladenie niekoľkých miestností súčasne.

Jedná sa o veľmi obľúbený model s najvyššou energetickou triedou A++ s nízkou hlučnosťou 19 – 45 dBA. Tento model dokáže analyzovať podmienky v miestnosti a automaticky zmení nastavenia. Samozrejmosťou je aj WIFI Samsung SmartThings.

klimatizace v domě

Pozitíva:
Veľmi dobrý nákupná cena
Kvalitné spracovanie
Požívateľmi overený model
Elegantný dizajn

Negatíva:
Maximálna plocha chladenia jedného zariadenia je 72m2

Ďalší model patrí medzi vyššiu strednú triedu aj keď cenou je stále veľmi prijateľná.

Samsung Wind Free COMFORT
Pri tomto modely si viete vybrať hneď z niekoľkých výkonnostných variánt a to 2,5kW, 3,5kW, 5kW alebo 6,5kW. Táto nástenná klimatizácia disponuje radou zaujímavých doplnkov ako funkcia rýchleho chladenia, funkcia zníženia spotreby energie, či digitálny invertor.

Pozitíva:
Dizajn
Nižšia hmotnosť v porovnaní s konkurenciou
Tichý chod
Chladí, nerobí prievan, nefúka

Negatíva:
Vyššia obstarávacia cena

Ako tretí a posledný model si priblížime Samsung Wind Free Avant
Vďaka technológií Wind Free dokáže udržiavať príjemnú teplotu bez prievanu a silného fúkania. Chladný vzduch je rozptyľovaný cez 23 000 mikrootvorov prostredníctvom vnútornej jednotky. Tento model je vybavený filtrom vzduchu zložený z troch vrstiev zachytávajú nečistoty a škodlivé mikročastice.

Pozitíva:
Tichý chod
Silne účinná filtrácia vzduchu
Nefúka ale chladí
Vyššia trieda spracovania

Negatíva:
Vyššia obstarávacia cena