Pokrokuje doba, pokrokujú ľudia

Stávame sa svedkami toho, ako dnes aj štyridsaťroční ľudia neustále manipulujú so smartfónom, doma zasa s počítačom a poznajú anglické i nemecké výrazy. Nejakí neprajníci by mohli povedať, že títo ľudia pôsobia, akoby sa snažili byť dnešnými „pubertiakmi.“
čekání na přílžttost
• No myslím si, že v mnohých prípadoch to vôbec nie je pravda!
Dnešná doba si už proste vyžaduje technologickú gramotnosť od každého, takisto aj znalosť anglického jazyka. A štyridsať rokov ešte zďaleka nie je vek, kedy by sa mal človek vzdávať a žiť iba z minulosti. Vzdelávajte sa v technických odboroch a učte sa jazyky je rada, ktorá sa mnohým dnešným aktívnym ľuďom určite zíde!
Ak máte už roky stálé zamestnanie, tak Vám to prajem. No nie je žiadnym prekvapením, že aj dlhoroční zamestnanci si vo voľnom čase dobrovoľne nájdu čas na zdokonalenie sa v týchto oblastiach, dokonca navštevujú aj kurzy. V dnešnej bezcitnej dobe Vás kľudne z mesiaca na mesiac môže nahradiť nejaké „mladé ucho“, ktoré je však technicky a jazykovo zdatnejšie, než Vy. Žiaľ, nie je to nič neobvyklé. Dnešná doba a aj samotní zamestnávatelia to vyžadujú takisto.
Nechcem to, ale je to proste tak, ako to napíšem. Dnešná doba je jeden neprestajný bezcitný boj, ktorý je však obalený v klamlivej príchuti. Človek skrátka musí byť nachystaný na všetko, so všetkým musí rátať a už nás nemôže prekvapiť nič. Ak vidíme, že ľudí prepúšťajú vo veku, kedy sa im blíži dôchodok, tak také svinstvo hádam ani nepotrebuje ďalší komentár.
anglická slova
Ak však patríte ku šťastlivcom, ktorí majú pracovnú pozíciu istú, tak tú technologickú a jazykovú znalosť od Vás aj tak vyžaduje doba a okolie, spoločnosť a samozrejme i inštitúcie a úrady. Ak už niečo, tak budete mať aspoň ten správny pocit, že nie ste na vedľajšej koľaji a stále ste vzdelaným členom spoločnosti. Napríklad pre počítačovú gramotnosť sa už rozhodli i mnohí ľudia, ktorí sú už na zaslúženom dôchodku.